CoolSculpting − wyszczuplanie zimnem

Nieinwazyjne metody wyszczuplania wybranych partii ciała, w tym kriolipoliza, to jedne z najczęściej wybieranych zabiegów medycyny estetycznej. Nic dziwnego – nie ma kobiety, która byłaby w stu procentach zadowolona ze swojej sylwetki.

Przełomową oraz jedną z najpopularniejszych metod usuwania tkanki tłuszczowej jest obecnie kriolipoliza. To zabieg przeznaczony dla osób, którym inne działania, takie jak dieta i ćwiczenia, nie przyniosły upragnionych efektów w takich miejscach jak brzuch, uda, kolana, plecy i biodra.

Kriolipoliza polega na kontrolowanej ekspozycji tkanki tłuszczowej na zimno. Podczas zabiegu komórki tłuszczowe są zamrażane, wskutek czego dochodzi do ich uszkodzenia, a następnie usunięcia z organizmu, bez naruszania pozostałych tkanek, skóry, mięśni i nerwów. CoolSculpting pozwala na precyzyjne aplikowania niskiej temperatury w konkretne miejsca, co daje możliwość wykonania zabiegu z dużą dokładnością.

CoolSculpting – krok po kroku

Kriolipoliza CoolSculpting wykonywana jest wyłącznie w gabinecie lekarskim pod nadzorem licencjonowanego specjalisty. W trakcie zabiegu wykorzystuje się wymienną głowicę, która na wybranym obszarze delikatnie zasysa skórę wraz z tkanką tłuszczową i przytrzymuje ją pomiędzy dwoma panelami chłodzącymi. Następnie jest ona schładzana przez określony czas (do godziny) i stale kontrolowana przez układ czujników, które eliminują ryzyko odmrożeń.

CoolSculpting zapewnia utratę aż do 27% istniejących komórek tłuszczowych. Wyraźny efekt redukcji tkanki tłuszczowej jest widoczny już po 3 tygodniach, natomiast pełne rezultaty osiąga się po 2-3 miesiącach. W większości przypadków wystarcza jednak jeden zabieg na daną okolicę, by zobaczyć wyraźną redukcję tkanki tłuszczowej. Taka przedłużona degradacja komórek tłuszczowych oraz powolne wchłanianie się tkanki tłuszczowej pozwala w naturalny sposób uniknąć niekorzystnego zjawiska związanego z nadmiarem skóry.

Komórki tłuszczowe na obszarze poddanym zabiegowi CoolSculpting zostają trwale usunięte. Podczas stosowania diety jedynie zmniejszają swoją objętość, a ich liczba pozostaje taka sama, dlatego stosując CoolSculpting unikniesz tzw. efektu jo-jo. Pamiętaj jednak, że CoolSculpting nie jest zabiegiem odchudzającym, więc nie pomoże osobom z dużą nadwagą. W takich przypadkach polecane są dieta i wdrożenie kompleksowego programu leczenia otyłości.

CoolSculpting to jedyne na rynku urządzenie do kriolipolizy posiadające certyfikat FDA (Amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków), potwierdzający jego bezpieczeństwo i skuteczność.

Dr Barbara Walkiewicz-Cyrańska Właścicielka kliniki Viva-Derm w Warszawie www.viva-derm.pl, Puławska 403, Warszawa, tel. 22 644 04 94

Gabinety i kliniki wykonujące zabiegi CoolSculpting:

Warszawa:

Kraków:

  • Vesuna, ul. Dobrego Pasterza 18c/11 i Bonarka City Center, ul. Kamieńskiego 11, vesuna.pl
  • Medisitica, ul. Kazimierza Wielkiego 47, medistica.com.pl
  • Der-Med, ul. Krzywa 8/1, dermed.pl

Wrocław:

Łódź:

Bydgoszcz:

Poznań:

  • Klinika Medycyny Estetycznej dr Sebastian Kuczyński, ul. Umultowska 43, coolsculpting.pl

Gdańsk:

Kołobrzeg:

Zielona Góra:

Przemyśl:

Wyłącznym dystrybutorem urządzenia CoolSculpting w Polsce jest marka Allergan, jedna z wiodących i najbardziej innowacyjnych firm farmaceutycznych o zasięgu globalnym.