Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Księgarnia Sklep Cyfrowy

Czy Złoty Lew trafi do Davida Cronenberga?

24 sierpnia 2011 in Aktualności, Bez kategorii by redakcja
31 sierpnia rozpocznie się 68. Festiwal Filmowy w Wenecji. Bukmacherzy już w tej chwili przewidują, że największą szansę na zdobycie Złotej Palmy ma film „A Dangerous Method” w reżyserii Davida Cronenberga.

Festiwal Filmowy w Wenecji organizowany jest od 1932 roku. Jest jedną z najbardziej prestiżowych imprez filmowych na świecie.

Jak dotąd laureatami Złotych Lwów za najlepszy film byli m.in. Akira Kurosawa, Wim Wenders, czy Krzysztof Kieślowski. W tym roku, według prognoz bukmacherów, nagrodę zdobędzie David Cronenberg.

Cronenberg, nazywany baronem grozy, zadebiutował pod koniec lat 60. Jest jednym z najbardziej znanych kanadyjskich filmowców. Na Koncie ma takie produkcje jak: „Nagi Lunch”, „Mucha”, „Crash: Niebezpieczne pożądanie „, a także „Historia przemocy”.


Rajskie ptaki w Twoim ogrodzie

Wiosna i lato to czas wyjątkowych spotkań na świeżym powietrzu. Garden party czy weekendowe przyjęcia z bliskimi na tarasie mają swój niepowtarzalny i bezpretensjonalny urok. ...

Wywiad SENSu: Joanna Brodzik

Na prośby widzów wróciła właśnie na plan szóstego sezonu serialu z cyklu „Nad rozlewiskiem”, na prośbę naszej redakcji po raz trzeci pojawiła się na okładce ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI