Konkurs „Energia od pokoleń” 2016 rozwiązany!

Wybrano sześć energetycznych duetów mam i córek w drugiej edycji ogólnopolskiego konkursu „Energia od pokoleń powered by Pharmaton Geriavit”.
Laureatki urzekły jury niezwykłą energią, oryginalnymi historiami i pasjami. W energetycznym gronie znalazły się miłośniczki mody i projektowania, malarki, a nawet wicemistrzyni Polski w judo! Przede wszystkim jednak zwyciężyła więź, jaka je łączy, pełna wzajemnego wsparcia, troski i zrozumienia.

  1. Anna Długołęcka i Alexandra Długołęcka – prowadzą wspólną platformę modową, miłośniczki projektowania ubrań. „Trzeba mówić o swoich uczuciach. Tego nauczyła mnie mama. Wydaje mi się, że to jest najważniejsze” mówi Alexandra zapytana o fundamenty udanej relacji.
  2. Jagna Goszczyńska, Zuzanna Rams – silna, wzajemna relacja z nutą zadziorności i zdecydowania. Mama Jagna zapytana o podstawę udanej relacji matka-córka mówi: „Kontrola podstawą zaufania, ale dyskretna, subtelna i taka trochę z boku. Dla mnie jest to wszystko jeszcze do przepracowania, ale chyba nie mam najgorszych wyników, prawda Zuzia?”. Córka ze śmiechem odpowiada, że nie są też najlepsze.
  3. Iwona Gajewska-Polak, Zuzanna Polak – największe fanki samych siebie i jednocześnie najostrzejsze krytyczki. Tak o swojej córce mówi mama Iwona: „Dowiedziałam, że moja córka jest bardzo dojrzała, nawet dojrzalsza niż ja. Mówiąc o naszej dwójce, Kasia Miller powiedziała: „Zuźki!”. Określiła tym w pewnym sensie, kto rządzi i nadaje ton. To mną bardzo trząsnęło. Dotarło do mnie, że córka była moją matką w pewnym momencie, bo ja się jej zwierzałam. Przejęła rolę rodzica, ja – dziecka, które potrzebuje pomocy”.
  4. Iga Michalska, Żaneta Michalska – relacja niepowtarzalna, zdrowa, wypełniająca szczęściem. Panie zapytane o wrażenia po zakończeniu konkursu odpowiadają: „Ta akcja zwraca uwagę na to, co najważniejsze, czyli na więzi w rodzinie. Te dwa dni to też świetny moment żebyśmy się razem mogły bawić – mama z córką”.
  5. Elżbieta Świerk, Agnieszka Świerk – ich wzajemna relacja jest największym, życiowym sukcesem. Mama Elżbieta określa swoje dzieci mistrzami i tak się o nich wypowiada: „Przecież to są moi życiowi partnerzy i w wielu dziedzinach są bardziej kompetentni niż ja. Ja się od nich uczę, bo to, czego mogłam, sama już ich nauczyłam. A w tej chwili to są moi mistrzowie, a ja podążam za nimi”.
  6. Albertyna Kacalak, Danuta Wiktoria Kacalak – malarki, artystki, miłośniczki piękna i sztuki, podobne we wrażliwości i radości życia. „Potykamy się czasami, ale podnosimy się, działamy i jesteśmy razem” – tak o sobie i mamie mówi córka Albertyna.

Nagrodami w konkursie były całodniowe warsztaty z Katarzyną Miller i profesjonalna sesja zdjęciowa, której autorem był Jacek Poremba – światowej klasy fotograf z ponad 20-letnim doświadczeniem. Warsztaty oraz sesja zdjęciowa zostały zrealizowane 23 i 24 czerwca w siedzibie Studia U22 oraz ekskluzywnych wnętrzach Pałacu Prymasowskiego w Warszawie.

Celem akcji „Energia od pokoleń” było poszukiwanie niezwykłych relacji, wspólnych przeżyć i pasji jakie łączą matki i córki.

Projekt „Energia od pokoleń powered by Pharmaton Geriavit” czerpie swoją siłę z relacji, jakie łączą kobiety różnych pokoleń – matkę i córkę, a także babcie i wnuczki. Jego ideą jest podkreślanie, że dzięki pasji oraz wsparciu młodych ludzi, osoby dojrzałe mogą czerpać energię do życia. To wzajemne wsparcie, i wymiana doświadczeń. To obustronna troska, inspirowanie się i dodawanie sobie energii.

Projekt „Energia od pokoleń powered by Pharmaton Geriavit” jest kontynuacją zeszłorocznej akcji dedykowanej mamom oraz córkom. W tym roku otwiera się także na relacje łączące babcie i wnuczki. Jego ideą jest podkreślenie, że dzięki wsparciu młodego pokolenia, osoby dojrzałe mogą czerpać energię do życia.

 

Więcej informacji można znaleźć na www.energiaodpokolen.pl oraz na fanpage’u Energetyczni 50+ na Facebook.com.