Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Księgarnia Sklep Cyfrowy

„Dzień szakala” Frederick Forsyth. Poleca Jacek Braciak

21 października 2016 Biblioteka dobrych myśli redakcja
"Prawdziwy superkryminał XX wieku" - tak pisano po pierwszym wydaniu Dnia Szakala w 1974 roku.

braciak02

Frederick Forsyth, współczesny dziennikarz i pisarz angielski, znany jest w Polsce również z książki Psy wojny (Czytelnik, 1997).

W powieści Dzień Szakala autentyczne osobistości i wydarzenia przeplatają się z przekonującą fikcją literacką. Czas akcji to rok 1963, miejsce – przede wszystkim Paryż, ale także mozaika innych krajów Europy Zachodniej. Za temat obrał Forsyth planowany zamach na prezydenta Francji generała de Gaulle’a. Prowadzący sprawę komisarz Lebel wie, że dopóki tajemniczy osobnik o kryptonimie Szakal pozostaje na wolności, strzał może paść w każdej chwili…

źródło opisu: wyd. Czytelnik

Książka stara – z 1989 r. Widać ślady użytkowania. Na tytułowej stronie dedykacja własnoręcznie pisana przez Jacka Braciaka: „Bo mieści w sobie wszelkie walory doskonałego czytadła.  I co, rzadkie, zbrodniarza lubimy. Braciak 30 marca 2016 Warszawa”

braciak01
jacekbraciak

Jacek Braciak, w 1991 r. ukończył Akademię Teatralną w Warszawie. Genialne kreacje stworzył w takich filmach, jak: „Drogówka”, „Różyczka”, „Jasne błękitne okna”, „Łucja i jej dzieci”, „Edi”. Prywatnie ojciec trzech córek: Jadwigi, Zofii i Marii. Wychował się w Rzekcinie. Mieszka na Saskiej Kępie w Warszawie.

 

ZAPRASZAMY DO LICYTACJI

Zebrane środki trafią do Oddziału Bajka – Wędrującej Szpitalnej Biblioteki. Akcja, zainicjowana przez miesięcznik Zwierciadło, wspiera Fundację „Serdecznik” w zakupie książek dla dziecięcych oddziałów. Każdy może wylicytować książkę na aukcji charytatywni.allegro.pl i wspomóc dzieci.
allegro.png 

 

 

Akcja „BIBLIOTEKA DOBRYCH MYŚLI ZWIERCIADŁA” powstała z myślą o Was – miłośnikach dobrej literatury – ale również po to, by pomagać. To wyjątkowa akcja, zainicjowana przez miesięcznik Zwierciadło, która wspiera Fundację „Serdecznik” w zakupie książek do szpitali dziecięcych. Każdy może wylicytować książkę na aukcji charytatywni.allegro.pl i wspomóc dzieci.więcej »
„Oddział Bajka - Wędrująca Szpitalna Biblioteka” jest projektem realizowanym przez Fundację Serdecznik z Poznania. W ramach projektu Fundacja buduje, wyposaża i przekazuje nieodpłatnie szpitalom w całej Polsce mobilne "wędrujące" biblioteki nazwane przez dzieci Bajkowozami. więcej
Radio RDC – audycja „Mnie się to podoba“ Wywiady z osobami, które przekazały książki do akcji Biblioteka Dobrych Myśli Zwierciadła w Radiu RDC w każdą sobotę między 15:00 a 18:00. więcej

POLECANE KSIĄŻKI