Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Księgarnia Sklep Cyfrowy

„Malowany ptak” Jerzego Kosińskiego. Poleca Urszula Dudziak

Wstrząsający debiut powieściowy Kosińskiego, zawierający wątki autobiograficzne, to jedna z najgłośniejszych książek ostatniego półwiecza, która przyniosła autorowi sławę i uznanie.

Dudziak2Utrzymana w konwencji surrealistycznej parabola ludzkiego losu, naturalistyczne studium barbarzyństwa i przemocy, wizja świata wynaturzonego przez wojnę.

Źródło opisu: www.wydawnictwoalbatros.com

Książka stara, używana, wydanie z 1989 roku. Na stronie tytułowej znajduje się dedykacja napisana własnoręcznie przez Urszulę Dudziak oraz podpis artystki.

DudziakNa stronie tytułowej dedykacja i podpis:

„Niech smutne losy opisane w tej książce, przypominają nam o niesieniu pomocy potrzebującym.

Od serca

Ula Dudziak”

Urszula Dudziak rocznik 1943; wybitna wokalistka jazzowa i kompozytorka. „Magic Lady”, jak mawiał Gil Evans. Współpracowała także m.in. z Krzysztofem Komedą, Michałem Urbaniakiem (eksmąż), Bobbym McFerrinem, grupą Walk Away.

_maintopic_Z05

Akcja „BIBLIOTEKA DOBRYCH MYŚLI ZWIERCIADŁA” powstała z myślą o Was – miłośnikach dobrej literatury – ale również po to, by pomagać. To wyjątkowa akcja, zainicjowana przez miesięcznik Zwierciadło, która wspiera Fundację „Serdecznik” w zakupie książek do szpitali dziecięcych. Każdy może wylicytować książkę na aukcji charytatywni.allegro.pl i wspomóc dzieci.więcej »
„Oddział Bajka - Wędrująca Szpitalna Biblioteka” jest projektem realizowanym przez Fundację Serdecznik z Poznania. W ramach projektu Fundacja buduje, wyposaża i przekazuje nieodpłatnie szpitalom w całej Polsce mobilne "wędrujące" biblioteki nazwane przez dzieci Bajkowozami. więcej
Radio RDC – audycja „Mnie się to podoba“ Wywiady z osobami, które przekazały książki do akcji Biblioteka Dobrych Myśli Zwierciadła w Radiu RDC w każdą sobotę między 15:00 a 18:00. więcej

POLECANE KSIĄŻKI