Wernisaż z okazji XX-lecia istnienia Galerii YES

​Wyjątkowe wydarzenie, wyjątkowa wystawa, wyjątkowe miejsce. Ekspozycja prezentować będzie wybrane obiekty z prywatnej Kolekcji Polskiej Sztuki Złotniczej Marii Magdaleny Kwiatkiewicz – założycielki i właścicielki Galerii YES, Prezes YES Biżuteria.
Biżuteryjne historie

Ekspozycja prezentować będzie wybrane obiekty z prywatnej Kolekcji Polskiej Sztuki Złotniczej Marii Magdaleny Kwiatkiewicz. Wystawa specjalnie przygotowana z okazji XX-lecia istnienia Galerii YES zabierze nas w sentymentalną podróż. Prezentowane eksponaty nie tylko przybliżą nam historię działalności Galerii YES, ale opowiedzą nam o wieloletniej pasji do biżuterii Marii Magdaleny Kwiatkiewicz – założycielki i właścicielki Galerii YES. Podczas wystawy nie zabraknie unikatowych dzieł wybitnych artystów oraz towarzyszącym im ciekawych historii. Serdecznie zapraszamy!

reklama

Pasja, przygoda, misja

Na samym początku, tworzenie Kolekcji Współczesnej Polskiej Sztuki Złotniczej – jak wiele przedsięwzięć, których wartość i znaczenie można zauważyć tylko z perspektywy czasu – odbywało się przy okazji: wystaw, konkursów, spotkań z twórcami. Bez dokładnego, sprecyzowanego na lata planu. Wynikało raczej z ciekawości, pasji dokonywania kolejnych odkryć; no i pewnie także – pora się przyznać! – kobiecej zachłanności na piękno. Z czasem jednak, kiedy okazało się, że to jedyny w kraju, prywatny, tak reprezentatywny zbiór obiektów polskiej sztuki złotniczej, zaczęła towarzyszyć mi świadomość, że coś, co zrodziło się z mojej pasji, może mieć także wartość dla innych. Może również dla naszej kultury. W ten sposób moja osobista estetyczna przygoda stała się swego rodzaju misją, która zobowiązuje, ale jest jednocześnie źródłem wielkiej satysfakcji.

Maria Magdalena Kwiatkiewicz: Współzałożycielka i współwłaścicielka firmy YES Biżuteria, która od ponad 35 lat wprowadza na polski rynek najlepszy światowy design. Założycielka Galerii YES, prywatnej galerii promującej sztukę złotniczą i dokonania polskich projektantów. Właścicielka unikatowej Kolekcji Współczesnej Polskiej Sztuki Złotniczej, rejestrującej wszystkie zjawiska zachodzące w tej dziedzinie sztuki od czasów powojennych, aż do dzisiaj. Właścicielka wspaniałej kolekcji biżuterii etnicznej, którą przywozi z licznych podróży. Obok wielkiego zamiłowania do biżuterii, Maria Magdalena Kwiatkiewicz pasjonuje się fotografią rozumianą, jako sposób przeżywania i interpretacji świata. Jej miłość do fotografii zaowocowała prezentowanymi już kilkakrotnie cyklami zdjęć z podróży.