Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój

Kryształowe Zwierciadła – nagroda ponad podziałami

20 marca 2016 Historia redakcja.
Kryształowe Zwierciadła to nagrody o szczególnym znaczeniu, przyznawane wybitnym osobowościom/zespołom świata kultury, sztuki, nauki i życia publicznego za dokonania, postawy i cechy charakteru.

Od 2005 roku mają jednolitą formułę: „NAGRADZAMY LUDZI DIALOGU, TYCH, KTÓRZY ŁĄCZĄ A NIE DZIELĄ”. Wśród nagrodzonych znalazły się tak wybitne postacie jak m.in.: Jerzy Buzek, Małgorzata i  Tomasz Osuch,  Henryka Krzywonos – Strycharska, Danuta Szaflarska, Danuta Hubner, Sławomir Idziak, Marek Edelman, Agnieszka Glińska, Elżbieta Penderecka i Anne Applebaum.

W 2008 roku wprowadziliśmy nową kategorię „KRYSZTAŁKI ZWIERCIADŁA” jest to nagroda przyznawana przez czytelników „Zwierciadła” młodym talentom na miarę kryształu.

Jest to wyróżnienie dla osób, które mają już w swoim dorobku pierwsze interesujące projekty, pomysły, utwory  i wciąż się rozwijają. Dotychczasowymi laureatami plebiscytu zostali m.in. Marta  Białek Graczyk, Jaś Mela, Jarosław Marek Spychała, Piotr Orzechowski, Michał Woroch, Inga Pytka-Sobutka, Anna Czarnecka.

Ceremonia wręczenia Kryształowych Zwierciadeł to nasze redakcyjne święto. Wieczór, który spędzamy w przyjaznym gronie naszych autorów, bohaterów, czytelników, współpracowników, wszystkich, z którymi jesteśmy związani w codziennej pracy.
Dzięki wyjątkowemu miejscu jakim jest warszawski Pałac Królikarnia, pięknej oprawie muzycznej i wspaniałym gościom, każda uroczystość pozostawia miłe wspomnienia i mnóstwo dobrych emocji. Cieszymy się zawsze z tego spotkania z niezwykłymi osobami, dla których ważne są nie tylko wybitne osiągnięcia, ale przede wszystkim humanistyczne idee, którymi się kierują.

Historia