Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój

2013: Aleksandra Kurzak

3 marca 2016 Laureaci redakcja
Wybitna śpiewaczka operowa, sopranistka. Laureatka Kryształowych Zwierciadeł 2013.

Krysztalowe_Zwierciadla_2013Laureatka konkursów w Helsinkach, Barcelonie oraz Kantonie. Związana m.in. z takimi teatrami jak: Metropolitan Opera w Nowym Jorku, ROH Covent Garden w Londynie, Bayerische Staatsoper w Monachium, Wiedeńska Staatoper, Festiwal w Salzburgu. Jej płyta pt. „Hej, kolęda!” zawierająca premierowe nagrania najpiękniejszych polskich kolęd zachwyciła melomanów i krytyków. Niektóre wykonała w duecie z Sebastianem Karpiel-Bułecką. Na najważniejszych światowych scenach jest cenioną interpretatorką partii w komicznych operach Gioacchino Rossiniego. Ostatnio nagrała jego arie dla znanej brytyjskiej wytwórni Decca, która ma w swoich szeregach najwybitniejsze śpiewaczki.

Nagrodę otrzymała za niepowtarzalny głos, którym zachwyca ludzi na całym świecie. Za role, którymi podbija najlepsze operowe sceny świata. Za talent, pracowitość, osobisty czar. Za rozsławianie Polski na wszystkich kontynentach, czyli za bycie naszą najskuteczniejszą ambasadorką.

Laureaci Kryształowych Zwierciadeł

Wybitne osobowości ze świata kultury, sztuki, nauki, a także uznani działacze społeczni. To ludzie z imponującym dorobkiem, szanowani, uchodzący za autorytety w swoich dziedzinach. Nagradzani za dokonania, postawy i cechy charakteru.

Historia