Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Księgarnia Sklep Cyfrowy

2014: Lidia Niedźwiedzka-Owsiak i Jerzy Owsiak

3 marca 2016 Laureaci redakcja
Twórcy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Laureaci Kryształowych Zwierciadeł 2014.

Krysztalowe Zwierciadla_2014Nie ma chyba w Polsce osoby, która nie wiedziałaby, kim są Jerzy Owsiak i Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Zaś mało kto wie, że we wszystkich działaniach zawsze wspiera go żona Lidia Niedźwiedzka-Owsiak. Poznali się jeszcze w liceum. Od tamtej pory są nierozłączni. Obowiązuje u nich podział ról: ona myśli, a on mówi. Pani Lidia nie pokazuje się w mediach, konsekwentnie unika szumu wokół własnej osoby i nie wypowiada się publicznie, chyba że w sprawach medycznych, którymi zajmuje się w fundacji WOŚP. Kiedy Jerzy Owsiak opowiada o Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, często podkreśla, że fundacji nie byłoby, gdyby nie żona. „Ona to wszystko trzyma” – mówi.

Nagrodę otrzymali za stworzenie i dyrygowanie największą na świecie orkiestrą, która oby grała do końca świata i o jeden dzień dłużej. Za uruchomienie wielkiej społecznej energii, ukierunkowanie jej w pięknym celu i czuwanie, żeby nie rozmyła się w podziałach i kłótniach. Za obudzenie w każdym z nas odruchów serca, empatii, zaangażowania, a przy okazji – za benedyktyńską pracę na rzecz tworzenia społeczeństwa, któremu nie jest obojętny los bliźniego. Za zajmowanie się tymi, którzy nie potrafią o siebie walczyć. Za wrażliwość, siłę, pracowitość, charakter, charyzmę, autorytet.

Laureaci Kryształowych Zwierciadeł

Wybitne osobowości ze świata kultury, sztuki, nauki, a także uznani działacze społeczni. To ludzie z imponującym dorobkiem, szanowani, uchodzący za autorytety w swoich dziedzinach. Nagradzani za dokonania, postawy i cechy charakteru.

Historia