Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Księgarnia Sklep Cyfrowy

2014: Wojciech Waglewski

3 marca 2016 Laureaci redakcja
Gitarzysta, kompozytor, aranżer i producent muzyczny. Laureat Kryształowych Zwierciadeł 2014.

Krysztalowe Zwierciadla_2014Początkowo grał w warszawskim klubie studenckim Alfa, skąd między innymi za namową Zbigniewa Hołdysa trafił do klubu Medyk. Jego specjalnością stały się duety. Występował np. z Tomaszem Stańko, Maciejem Maleńczukiem, Mateuszem Pospieszalskim, Leszkiem Możdżerem oraz własnymi synami: Fiszem i Emade. Komponuje muzykę teatralną i filmową.

Nagrodę otrzymał za muzykę, która łączy ludzi wielu pokoleń, ma charakter, a zarazem płynie prosto z serca. Za umiejętność twórczej współpracy z innymi twórcami i budowanie dialogu między pokoleniami. Za to, że nie ulega kompromisom, nie idzie na łatwiznę, ale robi to, co mu w duszy gra na przekór modzie i chwilowej koniunkturze. Za konsekwencję, twórczą wiarygodność, charyzmę, autorytet i osobowość.

Laureaci Kryształowych Zwierciadeł

Wybitne osobowości ze świata kultury, sztuki, nauki, a także uznani działacze społeczni. To ludzie z imponującym dorobkiem, szanowani, uchodzący za autorytety w swoich dziedzinach. Nagradzani za dokonania, postawy i cechy charakteru.

Historia