Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Księgarnia Sklep Cyfrowy

2014 Nagroda specjalna: Janusz Gajos

3 marca 2016 Laureaci redakcja
Aktor teatralny i filmowy, obecnie związany zawodowo z Teatrem Narodowym w Warszawie. Laureat nagrody specjalnej Kryształowych Zwierciadeł w 2014 roku.

Pedagog – wykładowca Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Uhonorowany m.in. Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski, licznymi Wiktorami, Złotymi Kaczkami, Orłami. Z zamiłowania fotograf, na łamach magazynu „Zwierciadło” prezentuje swój fotoblog. Ma na koncie kilka wystaw.

W ogłoszonej przez tygodnik „Polityka” ankiecie na najważniejszych aktorów XX w. znalazł się w pierwszej trójce (za Łomnickim i Holoubkiem).

Nagrodę specjalną otrzymał za aktorstwo najwyższej próby, którego efektem są czasem poruszające, czasem zabawne, ale zawsze wyraziste role. Za to, że nieustannie nas zaskakuje – wprawia w zadumę, prowokuje do myślenia, rozśmiesza. Za skuteczne wymykanie się z szufladek i prostych klasyfikacji, czyli za podejmowanie odważnych decyzji oraz unikalną w tym zawodzie wszechstronność. Za podążanie własną drogą, na której jest miejsce i czas na pasje i życie.

Laureaci Kryształowych Zwierciadeł

Wybitne osobowości ze świata kultury, sztuki, nauki, a także uznani działacze społeczni. To ludzie z imponującym dorobkiem, szanowani, uchodzący za autorytety w swoich dziedzinach. Nagradzani za dokonania, postawy i cechy charakteru.

Historia