Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

19 grudnia 2014 in Kultura by redakcja

„Żywa Księga. Ks. Adam Boniecki komentuje Biblię” – płyta DVD

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia redakcja „Tygodnika Powszechnego” przygotowała wyjątkowy upominek dla Czytelników - mini wykłady, w których ks. Adam Boniecki komentuje fragmenty Ewangelii.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

W „Żywej Księdze” ksiądz Adam Boniecki w szczególny sposób dzieli się z Czytelnikami własnymi refleksjami na temat problematycznych zapisów w Ewangelii, które mogą być trudne do zrozumienia, a nawet niepoprawnie zinterpretowane.

Czy można się spotkać z Jezusem? Czy chrześcijaństwo jest religią dla prostaków? Czy nasze złe czyny będą „ogłaszane z dachów”? Czy „tak-tak, nie-nie, oznacza że nie ma miejsca na niuanse? Czy Jezus faktycznie poleca nam „nie stawiać oporu złu”? I czy miał braci?

Na te oraz wiele innych, nurtujących pytań próbuje odpowiedzieć Czytelnikom Redaktor Senior „Tygodnika Powszechnego”.

Fragmenty komentarzy:

„Nigdy tak nie będzie, że wszystko cokolwiek w Ewangelii zostało zanotowane, będzie jasne i oczywiste. Nawet powiedziałbym jest to siła tej Księgi, że autorzy, redaktorzy nie starali się wszystkiego uklepać, zestroić. Po prostu tak jak one zostały zredagowane przez Pierwotny Kościół tak to nam przekazano. A my sobie łamiemy głowy”.

„Tutaj powiada »Jeśli cię ktoś uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi«. I tu natychmiast przychodzi do głowy myśl, że Pan Jezus tak mówił, a tak nie robił. Bo kiedy go uderzył sługa arcykapłana w policzek, Jezus nie nadstawił mu drugiego policzka. Ale mam wrażenie, że On wytłumaczył, co ma na myśli przez swoje postępowanie. Ktoś cię atakuje fizycznie, brutalnie, prymitywnie – podejmij z nim rozmowę. (…) I to jest propozycja drogi chrześcijańskiej, bardzo trudna. Kiedy patrzymy w historię Kościoła możemy powiedzieć, że nie zawsze tak było, że zło Kościół próbował – czy w imieniu Kościoła czy w imieniu Jezusa Chrystusa – zwalczyć mieczem. Wyprawy krzyżowe, różne wojny religijne – gdzie zło zwalczano złem, jakim jest wojna, zabijanie, zbrodnia…”.

ks. Adam Boniecki

„Żywa Księga”, najnowsza płyta przygotowana z Kolekcji Tygodnika Powszechnego, zostanie dołączona do wydania bożonarodzeniowego „Tygodnika Powszechnego” 51- 52/2014.

Podwójne wydanie z płytą będzie dostępne w sprzedaży od 17 do 28 grudnia br.


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI