Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Księgarnia Sklep Cyfrowy

2 września 2011 in Aktualności by redakcja

„Rzeź” Polańskiego zachwyciła na festiwalu w Wenecji

Pierwsze reakcje widzów i dziennikarzy są pełne zachwytów. Obraz już w tej chwili typowany jest na faworyta festiwalu.

Film cechuje się inteligentnymi dialogami, pełnymi humoru, które dość uszczypliwie portretują przedstawicieli klasy średniej.

Owacje zebrała także doborowa obsada „Rzezi” – Christoph Waltz, Jodie Foster, Kate Winslet i John C. Reilly.

Film opowiada o dwóch parach małżeńskich, które przy lampce wina rozmawiają o kłótni pomiędzy ich dziećmi. Z czasem rozmowa zmienia się w ostrą dyskusję na tematy związane z odrębnym światopoglądem rozmówców.

„Rzeź” (oryginalny tytuł „Carnage”) jest adaptacją sztuki „Bóg mordu” Yasminy Rezy, której premiera odbyła się w 2006 roku. Była wystawiana m.in. na londyńskim West Endzie i nowojorskim Broadwayu, a także w Polsce.

Roman Polański nie pojawił się na festiwalu w Wenecji „z powodów sądowych”. „Rzeź” jest jego pierwszym filmem, który nakręcił od czasu odzyskania wolności, po tym jak przebywał w areszcie domowym w Gstaad.


Rajskie ptaki w Twoim ogrodzie

Wiosna i lato to czas wyjątkowych spotkań na świeżym powietrzu. Garden party czy weekendowe przyjęcia z bliskimi na tarasie mają swój niepowtarzalny i bezpretensjonalny urok. ...

Wywiad SENSu: Joanna Brodzik

Na prośby widzów wróciła właśnie na plan szóstego sezonu serialu z cyklu „Nad rozlewiskiem”, na prośbę naszej redakcji po raz trzeci pojawiła się na okładce ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI