6. Festiwal Filmów Rosyjskich „Sputnik nad Polską”,

Plakat festiwalu 6. Sputnik nad Polską
mat.pras. Sputnik nad Polską

6. Festiwal Filmów Rosyjskich „Sputnik nad Polską” rozpocznie się dziś o godzinie 19.00 w warszawskim Teatrze Dramatycznym . Festiwa potrwa do marca 2013 i obejmie 40 miast polskich. W Warszawie festiwalowe projekcje odbywać się będą aż do 25 listopada w kinach Kinoteka, Kultura i Praha.

Plakat festiwalu 6. Sputnik nad Polską
mat.pras. Sputnik nad Polską

Na ceremonii otwarcia Goście będą mogli obejrzeć „DuchLess” w reżyserii Romana Prygunowa. Jest to znakomita ekranizację bestselleru Siergieja Minajewa o tym samym tytule.Główny bohater, Maks, to 29-letni manager dużego międzynarodowego banku. Jest przekonany, że w życiu mu się poszczęściło i udało się osiągnąć to, o czym inni nie mogli nawet marzyć – ma drogi samochód, luksusowy apartament, co noc bawi się na imprezach. Pieniądze traci na zabawę w nocnych klubach, atrakcyjne dziewczyny, kokainę i inne nawyki rozpustnego trybu życia. W pewnym momencie bohater zdaje sobie jednak sprawę, że jego życie nie jest idealne. Wówczas jego świat zaczyna rozpadać się niczym domek z kart….

„Sputnik nad Polską” wyląduje w tym roku w także Wagonie Filmowym Intercity. Od 15 do 22 listopada do pociągu TLK OSSOLIŃSKI, kursującego na trasie Warszawa-Wrocław-Warszawa, zostanie włączony specjalny Wagon Filmowy. Sputnikowy Wagon Filmowy to mobilna sala kinowa, przygotowana przez PKP Intercity, wyposażona w nagłośnienie i monitory. W trakcie przejazdu w Wagonie Filmowym odbywać się będą projekcje najciekawszych produkcji rosyjskich.

Program na stronie festiwalu „Sputnik nad Polską” .

Otrzymujesz tę wiadomość ponieważ Twój adres został zapisany w naszej bazie osób zainteresowanych informacjami z Wydawnictwa Zwierciadło. aby nie otrzymywać wiadomości z grupy mailingowej Zwierciadlo.pl, wypisz się z niej, odwiedzając ten link