9. edycja projektu Fotografia Kolekcjonerska

fot. materiały prasowe

Od 24 listopada do 6 grudnia w ramach 9. edycji projektu Fotografia Kolekcjonerska zapraszamy na wystawę i aukcję fotografii wybitnych polskich artystów – dawnych i współczesnych.
Polska fotografia z roku na rok jest lepiej znana. Systematycznie buduje swoją prestiżową pozycję stając się obiektem rosnącego zainteresowania i pożądania zarówno kolekcjonerów, marszandów, jak i wrażliwych odbiorców niezwiązanych zawodowo ze światem sztuki. Dowodem niech będzie zaproszenie naszego kraju jako gościa specjalnego na największe na świecie targi fotografii kolekcjonerskiej w Paryżu (Paris Photo) w 2010 roku.

Z dorobku artystów wybraliśmy fotografie zajmujące szczególne miejsce w ich twórczości, tzn. takie, które były wystawiane na ważnych wystawach, publikowane, nagradzane lub pochodzą z istotnych cykli. W tym roku będziemy mieli zaszczyt prezentować prace, m. in. Zdzisława Beksińskiego, Zofii Chomętowskiej, Mariana Dederki, Marty Deskur, Mikołaja Długosza, Andrzeja Dragana, Katarzyny Fortuny, Maurycego Gomulickiego, Mikołaja Grynberga, Edwarda Hartwiga, Sylwii Kowalczyk, Kacpra Kowalskiego, Rafała Milacha, Teresy Murak, Adama Pańczuka, Marka Piaseckiego, Jacka Poremby, Stanisława Pręgowskiego, Agnieszki Rayss, Mikołaja Smoczyńskiego, Zdzisława Sosnowskiego, Wojtka Wieteski, Marii Wołyńskiej i Piotra Wołyńskiego.

Ciekawostką będą prace dwóch autorów z zagranicy: Jiříego Davida i Arturo Mari – włączone do projektu ze względu na tematyczne powiązanie z polską historią i kulturą.

Projekt organizowany jest przez portal FotografiaKolekcjonerska.pl i Dom Aukcyjny Rempex przy współpracy Portalu Rynku Sztuki Artinfo.pl oraz Związku Polskich Artystów Plastyków.

Terminy:

Wernisaż wystawy: 24.11.2011 godz. 19.00

Aukcja: 6.12.2011 godz.19.00 (na zakończenie wystawy)

Miejsce: Galeria DAP przy ul. Mazowieckiej 11a w Warszawie

Poniżej przykładowe prace artystów