Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Księgarnia Sklep Cyfrowy

AUTOEROTYK – wernisaż wystawy w OH LALA

23 września 2011 in Aktualności by redakcja
Wystawa AUTOEROTYK prezentuje autoportrety wykonane przez kobiety, których celem było uchwycenie własnej zmysłowości, erotyzmu.

Z jednej strony ujawniamy kobiecy zwyczaj robienia sobie zdjęć dokumentujących własną cielesność, sensualność. Z drugiej walczymy ze stereotypem, że kobieta zyskuje erotyczną tożsamość dopiero w zetknięciu z czyimś spojrzeniem.

Zdjęcia nie są pornograficzne, mimo że często przedstawiają nagość. Ich celem nie było podniecenie osoby oglądającej. Są pewnym zapisem świadomości własnego ciała i jego zmysłowości.

Zdjęcia zrobiły sobie kobiety powszechnie znane takie jak Paulina Holtz i Ania Bosak, przedstawicielki środowiska mody jak projektantki Ewelina Kustra (SHE/S A RIOT) i Katarzyna Wyrozębska (Justin Iloveu, MOZCAU by Justin). Wśród autorek są zarówno zawodowe fotografki używające profesjonalnego sprzętu, jak i amatorki robiące sobie zdjęcia telefonem.

Wernisaż wystawy w OH LALA, Bracka 22 lokal 12 w piątek 23 września od 20 do 22.

Kuratorki: Aga Bilska, Marta Majchrzak.


Jak utrzymać wakacyjny nastrój przez całe lato?

Okres urlopowy zaczął się na dobre, choć niestety, rzadko spędzamy całe wakacje na wyjeździe. Przez większą część lata chodzimy do pracy próbując poczuć wakacyjny klimat ...

Recepta na lęk? „Pokochaj swoje serce”

„Życie jest zaskakująco proste, gdy przestajemy je komplikować.” mówi Dagmara Skalska w swojej najnowszej książce „Pokochaj swoje serce” i przedstawia sposób na pokonanie lęku.
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI