Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Księgarnia Sklep Cyfrowy

3 września 2011 in Aktualności by redakcja

Biografia Michała Urbaniaka ukaże się we wrześniu

Książka będzie nosić tytuł „Ja, Urbanator. Awantury muzyka jazzowego”. Autorem jest Andrzej Makowiecki. Pozycja ukaże się 29 września.

Michał Urbaniak urodził się w 1943 roku w Warszawie. Jest muzykiem jazzowym i kompozytorem. Gra głównie na skrzypcach i saksofonie. Jest współtwórcą tzw. Polskiej szkoły jazzu. Jego fascynacja jazzem rozpoczęła się od przesłuchania utworu „Mack The Knife” Louisa Armstronga, który usłyszał w radiu w Głosie Ameryki. W 1962 roku wyjechał do Ameryki i osiadł w Nowym Jorku.

Jest byłym mężem wokalistki Urszuli Dudziak i ojcem Miki Urbaniak. Współpracował z wieloma sławnymi muzykami jazzowymi, m.in. Marcusem Millerem, Milesem Davisem, Herbie Hancockiem czy Chickiem Coreą.


Rajskie ptaki w Twoim ogrodzie

Wiosna i lato to czas wyjątkowych spotkań na świeżym powietrzu. Garden party czy weekendowe przyjęcia z bliskimi na tarasie mają swój niepowtarzalny i bezpretensjonalny urok. ...

Wywiad SENSu: Joanna Brodzik

Na prośby widzów wróciła właśnie na plan szóstego sezonu serialu z cyklu „Nad rozlewiskiem”, na prośbę naszej redakcji po raz trzeci pojawiła się na okładce ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI