Centrum Sztuki Współczesnej na trawie – Zielony Jazdów trwa

materiały prasowe

Najbliższy weekend 27-28 spędzamy w warszawskim Centrum Sztuki Współczesnej, w ramach projektu Zielony Jazdów.
Zielony Jazdów to filmy, spotkania, jedzenie na trawie, ale też warsztaty koncepcyjne i realizacyjne, tematyczne warsztaty slowfoodowe dla dzieci i dorosłych oparte o cotygodniowe pokazy z degustacją. Piknikom dla najmłodszych towarzyszy minimarket prezentujący produkty związane z tematyką spotkań, które promują zdrową, regionalną i niemodyfikowaną żywność.

Celem projektu jest nie tylko prezentacja prac zaproszonych twórców i edukacja ekologiczna, lecz także integracja i aktywizacja warszawskiej społeczności. Przestrzeń parku wokół CSW jest zaaranżowana w taki sposób, by można było z niej korzystać niezależnie od wydarzeń. Majsterkowanie w kąciku „Zrób to sam”, czy slowfoodowy piknik na trawie, to tylko niektóre przykłady z możliwości stworzonych przez CSW z myślą o mieszkańcach stolicy. Ważnym celem projektu CSW jest zaangażowanie jak najszerszej publiczności – nie tylko specjalistów w dziedzinie sztuki, ale też osoby aktywne na polu animacji kultury, edukacji czy sportu.

Więcej informacji znajdziesz TUTAJ.

WEEKEND 27-29 LIPCA

27 lipca, piątek

18:00 – 21:00 Slowfoodowe kolacje piątkowe – Slow Food Youth: ZIOŁA I KWIATY JADALNE
Wspólne gotowanie.

20:00 Spotkanie z ekspertem: Ludomir Duda „Ekodom na polską kieszeń”
Dom, którego budowa i eksploatacja nie degeneruje środowiska naturalnego, to nie utopia. Możemy zracjonalizować zużycie energii i wody i zmniejszyć koszty eksploatacji o 70%. Nawet w naszej strefie klimatycznej opłaca się przetwarzanie energii słonecznej na ciepło. A dom energooszczędny to nie tylko racjonalny wybór ekonomiczny, ale i etyczny. Polscy projektanci postawili sobie za cel stworzenie technologii taniej, swój projekt nazwali “Autonomiczny Dom Dostępny”.

21:00 Kino: „Recepta na klęskę / Katastrofin aineksia”, reż. John Webster, Dania/Finlandia 2008. Reżyser, John Webster przekształca całą swoją rodzinę w gromadę królików doświadczalnych. Przekonuje swoją rodzinę do tego, żeby na rok przeszli na dietę z niską zawartością dwutlenku węgla.

28 lipca, sobota

Slow Food Youth – Minitarg warzywno-owocowy

11:00 – 13:00 Warsztaty: Projekt Zębatka – Łatanie dętki (tylko dla kobiet)

13:30 – 16:00 Warsztaty: Projekt Zębatka – Łatanie dętki (warsztat otwarty)
Przyjedź na swoim rowerze, nie zakładaj najczystszej białej koszuli, weź ze sobą 5zł składki na materiały. Klucze, łatki, łyżki do opon i pompki będą na miejscu, ale jeśli przyniesiesz własne, nie będziesz musiał/a czekać w kolejce.

14:00 – 15:30 – Warsztaty kulinarne dla dorosłych – Zioła i Kwiaty Jadalne – Slow Food Youth

16:00 – 18:00 Warsztaty realizacyjne: Warszawska Kooperatywa Spożywcza
Solar Heater / Solar Panel

20:00 Spotkanie z ekspertem: Paweł Bernat „Dlaczego do przodu i dlaczego na zielonym. O etyce zrównoważonego rozwoju.”
Celem wykładu jest odpowiedź na pytanie dlaczego, w sensie etycznym, należy żyć zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, co sprawia, że powinniśmy, jako jednostki, społeczności czy wreszcie gatunek, pójść właśnie w tym kierunku?

21:00 Koncert: FAT BURNING STEP

29 lipca, niedziela

11:00 – Yoga, Tai Chi, Kalari / Astanga Yoga + Masaż Tajski / Thai Sun

11:00 – 12:30

13:00 – 15:00 Warsztaty z konsensusu – Warszawskie Kooperatywy Spożywcze