EtnoPraga- muzyka od kuchni

materiały prasowe

Dom Kultury TUPraga zaprasza na włoską odsłonę EtnoPragi. W programie m.in. koncert zespołu Skaddia, Italo Disco oraz bezpłatne warsztaty kulinarne, taneczne, plastyczne.
EtnoPraga Muzyka od Kuchni to kontynuacja dobrze znanej serii koncertów muzyki świata oraz działań promujących wielokulturowość na Pradze Północ. Pierwszy etniczny weekend to spotkanie z kulturą Włoch, między 6 a 8 lipca.

W tym roku zmienia się formuła wydarzenia: koncerty zespołów nawiązujących do muzyki tradycyjnej będą punktem wyjścia do poznania innych kultur. Podczas licznych warsztatów będzie można m.in. odkryć tajemnice kuchni włoskiej, nauczyć się kroków i zasad ludowych tańców, poznać ciekawe techniki rękodzielnicze.

Zaproszeni z włoskiego regionu Salento twórcy z różnych dziedzin artystycznych będą wspólnie z Domem Kultury TUPraga prowadzić zajęcia i warsztaty pokazując swoją kulturę „od kuchni” – nie tylko poprzez prezentację muzyki, filmów czy fotografii, ale przede wszystkim angażując publiczność we wspólne tworzenie i odkrywanie jej tajemnic. W programie m.in. warsztaty gry na tamburello, warsztaty taneczne Pizzica Pizzica, koncert zespołu Skaddia, Italo Disco w Śnie Pszczoły oraz specjalny program dla najmłodszych.

Program dla dzieci rozpoczną zabawy integracyjne i ruchowe na chuście Klanzy: przedstawienie się i prowadzenie krótkich dialogów po włosku czy nawijanie makaronu spaghetti na łyżkę na czas. Będą włoskie kalambury i wenecki bal karnawałowy. Nie zabraknie też zabaw plastycznych. Wspólnie dzieci będą tworzyć m.in. wielką pizzę, kartonowy model Małego Fiata czy makietę Włoch, na której zaznaczą najważniejsze miasta i regiony oraz rzeczy, z których słyną Włochy (np. samochody Fiat i Ferrari, krzywa wieża w Pizie).

Piątkowe i sobotnie spotkania na Placu Hallera przybiorą formę sąsiedzkich pikników, którym towarzyszyć będą m.in. koncerty muzyki tradycyjnej, warsztaty kulinarne, rękodzielnicze i liczne atrakcje dla dzieci. Program niedzielny, realizowany w podwórku klubu Sen Pszczoły obejmuje m.in. pokazy slajdów, spotkania z podróżnikami, pokazy filmów oraz gry i zabawy integracyjne.

Kolejny etniczny weekend na Pradze to spotkanie z kulturą rumuńską, między 20 a 22 lipca.

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

Włoskie PoPołudnie: 6-8 lipca 2012, piątek-niedziela

Plac Hallera oraz Sen Pszczoły (Inżynierska 3)

www.etnopraga.pl