Festiwal Conrada w Krakowie

2 listopada w Krakowie rozpocznie się trzecia odsłona literackiego Festiwalu Conrada. Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem: „W poszukiwaniu utraconych światów” i jest częścią oficjalnego programu polskiej prezencji w Radzie UE.
Festiwal gościł już wielu wybitnych pisarzy z zagranicy, wśród nich Pascala Quignarda, Etgara Kereta, Hertę Müller i Amosa Oza, w tym roku przyjadą m.in. Michel Houellebecq, David Grossman. Polską literaturę reprezentować będą m.in. Marek Bieńczyk i Jacek Dehnel.

Pięciodniową imprezę otworzy europejska premiera opery „Itamar Meets a Rabbit” Yoni Rechtera, na podstawie libretta Davida Grossmana. Wystawiona po raz pierwszy w 2009 r. w Tel Awiwie w 2009 roku, zyskała od razu tytuł „najwybitniejszej sztuki dla dzieci”. To nie jedyne wydarzenie pozaliterackie podczas trwania Festiwalu Conrada – organizatorzy zapraszają tak że na koncert Tomasza Budzyńskiego i Przyjaciół oraz na nowy spektakl Jana Klaty „Koprofagi, czyli znienawidzeni, ale niezbędni”.

Festiwalem kierują: Michał Paweł Markowski z Uniwersytetu Jagiellońskiego (dyrektor artystyczny) i Piotr Mucharski z „Tygodnika Powszechny” (dyrektor programowy).

Program wydarzenia