Gabriel Garcia Marquez cierpi na demencję

Pisarz ma problemy z pamięcią i cierpi na starczą demencję – przyznał publicznie jego młodszy brat, Jaime Garcia Marquez.
Brat najsłynniejszego kolumbijskiego pisarza i zdobywcy nagrody Nobla w 1982 roku powiedział, że pisarz od dawna nic już nie pisze i stopniowo traci pamięć.- Mój brat ma się dobrze fizycznie, ale od wielu lat cierpi na postępującą demencję. To choroba stale obecna w naszej rodzinie – dodał Jaime Marquez.

Gabriel Garcia Marquez od lat nie pojawia się publicznie, a ostatnią książką jego autorstwa jest wydana w 2004 roku „Rzecz o mych smutnych dziwkach”. Pisarz w swoim kraju ma status ulubionej gwiazdy, nazywany jest przez rodaków pieszczotliwie Gabo. Informacje o jego stanie zdrowia dość często wypływają, bo każda wieść na jego temat cieszy się dużym zainteresowaniem.

Otrzymujesz tę wiadomość ponieważ Twój adres został zapisany w naszej bazie osób zainteresowanych informacjami z Wydawnictwa Zwierciadło. aby nie otrzymywać wiadomości z grupy mailingowej Zwierciadlo.pl, wypisz się z niej, odwiedzając ten link