Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Księgarnia Sklep Cyfrowy

Interdyscyplinarny festiwal sztuki alternatywnej

24 sierpnia 2011 in Aktualności by redakcja
14 września rozpoczyna się pierwsza edycja interdyscyplinarnego, multimedialnego festiwalu wzorowanego na strukturze słynnego przeglądu w Edynburgu.

Festiwal zaprezentuje „sztukę w pięciu aktach” – przegląd projektów z różnych dziedzin poszukiwań artystycznych.

Wzorując się na słynnym Edinburgh Festival Fringe (The Fringe) wydarzenie to ma na celu prezentację projektów, które w innych warunkach miałyby utrudniony dostęp do szerokiej widowni. Przedstawiane projekty oceniać będą tylko widzowie!

Twórcy eventu wierzą, że Wrocław pokocha festiwal, pozwoli mu rosnąć i podzielić szczęśliwy los festiwalu Fringe w Edynburgu, na którym w zeszłym roku zaprezentowało się ponad 35 tys. artystów, w ponad 2 tysiącach projektów z 60 krajów i sprzedano prawie dwa miliony biletów. Miłośnicy festiwalu mieli dziennie do wyboru ponad 1300 imprez w kilkuset lokalizacjach. A na początku, w 1947 roku, w festiwalu wzięło udział zaledwie osiem zespołów – tych, które nie zostały przyjęte na Edinburgh International Festival. Rok później szkocki dramaturg i dziennikarz, Robert Kemp, napisał, że na obrzeżach (na fringe) programu oficjalnego odbywają się ciekawe przedsięwzięcia alternatywne. Nazwa się spodobała i zafunkcjonowała jako nazwa festiwalu  i stała się zrozumiała na całym świecie niezależnie od języka. Dziś każdy, kto interesuje się sztuką, wie czym jest „fringe”. Dlatego i my użyliśmy tego określenia w nazwie naszego festiwalu.

IFF Wrocław to nie salon odrzuconych, to wielki eksperyment artystyczny dla kochających teatr, muzykę, taniec, kino artystyczne, sztuki wizualne i wszelkie inne formy wyrazu artystycznego.

Festiwal będzie trwał od 14 września do 7 października 2011.

Zapraszamy


Rajskie ptaki w Twoim ogrodzie

Wiosna i lato to czas wyjątkowych spotkań na świeżym powietrzu. Garden party czy weekendowe przyjęcia z bliskimi na tarasie mają swój niepowtarzalny i bezpretensjonalny urok. ...

Wywiad SENSu: Joanna Brodzik

Na prośby widzów wróciła właśnie na plan szóstego sezonu serialu z cyklu „Nad rozlewiskiem”, na prośbę naszej redakcji po raz trzeci pojawiła się na okładce ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI