Kino Luna obchodzi 50-lecie istnienia

materiały prasowe

22 lipca Kino LUNA skończy 50 lat i z tej okazji „zaprasza” na świętowanie swoich urodzin w najbliższy weekend, 21-22 lipca. W programie między innymi: specjalne pokazy filmowe w promocyjnych cenach, darmowe atrakcje dla najmłodszych widzów, konkurs na nazwy sal kinowych.
Pierwszym seansem filmowym, jakim mogli obejrzeć widzowie na otwarciu kina w 1962 roku był angielski film „Miłość i gniew” Tony` ego Richardsona. Film zostanie pokazany 21 lipca, jeszcze raz po 50 latach w Kinie LUNA. Po projekcji odbędzie się potańcówka w rytmach PRL-u.

Kino Luna

Głównym wydarzeniem obchodów będzie wyjątkowa projekcja z muzyką na żywo: kultowa londyńska grupa The Tiger Lillies, zwana londyńskim triem opery ulicznej, specjalnie na urodziny Kina LUNA skomponuje muzykę do niemego filmu „Gabinet Doktora Caligari” z 1920 roku w reż. Roberta Wiene i zagra na żywo podczas urodzinowej projekcji 22 lipca. Przed projekcją odbędzie się otwarcie wystawy zdjęć Benedykta Jerzego Dorysa i Czesława Czaplińskiego „Ludzie kina”

PROGRAM 50-lecia KINA LUNA:

21 lipca (sobota)

10:30 Misiowy poranek urodzinowy– pokaz baniek, bajek , konkursy, zwiedzanie kina od kuchni i zajęcia z animatorami z Misiowych Poranków dla dzieci w wieku 2-7 lat (wstęp wolny)

19:30 –Miłość i gniew – dramat, Wielka Brytania, 1959, reż. Tony Richardson- pierwszy film pokazany w kinie LUNA w 1962 roku jeszcze raz po 50 latach w LUNIE!

22 lipca (niedziela)

10:00 – Budujemy kino! Zabawy z animatorami i pokazy filmowe dla dzieci wieku 3-7 lat (wstęp wolny)

11:00 – Przygoda w zakamarkach kina! Zabawy z animatorami, pokazy filmowe dla dzieci w wieku 7-12 lat (wstęp wolny)

19:30 – „Ludzie kina” – otwarcie wystawy zdjęć Czesława Czaplińskiego

PREMIERA: The Tiger Lilliesi Gabinet Doctora Caligari – horror, niemy, Niemcy 1920, reż. Robert Wiene. Projekcja z muzyką na żywo skomponowaną specjalnie na urodziny Kina LUNA przez kultowe londyńskie trio opery ulicznej (35, 25 zł)

Bilety do nabycia w kasie kina, rezerwacje: kasa.luna@kinoluna.pl, tel. 22 621 78 28. Kasa kina czynna codziennie na pół godziny przed rozpoczęciem pierwszego seansu.

Szczegóły na www.kinoluna.pl