Kołobrzeski Festiwal Filmowy – nad Bałtyk nadciągają sensacje!

materiały prasowe

I edycja Kołobrzeskiego Festiwalu Filmowego organizowanego pod hasłem „Sensacyjne Lato Filmów” odbędzie się w dniach 9-12 sierpnia. Jego organizatorzy ujawniają szczegóły festiwalowego programu.
Główną część programu Kołobrzeskiego Festiwalu Filmowego stanowić będą najlepsze polskie filmy sensacyjne, wchodzące w skład ogłoszonego pod koniec kwietnia plebiscytu. Widzowie zadecydują, który film wyświetlony zostanie podczas uroczystej Gali Otwarcia Festiwalu, a także które produkcje wypełnią kolejne dni projekcji. Obecnie w rankingu pierwszą trójkę zajmują „Psy” Władysława Pasikowskiego, „Wielki Szu” Sylwestra Chęcińskiego oraz „Pitbull” Patryka Vegi. Na wysokich pozycjach znajdują się jednak także nieco starsze tytuły, jak np. „Morderca zostawia ślad” Aleksandra Ścibora-Rylskiego czy „Prawo i pięść” Jerzego Hoffmana i Edwarda Skórzewskiego. Plebiscyt na najlepszy polski film sensacyjny trwa do 30 czerwca, a głosować można zarówno na stronie www.sensacyjnelato.pl jak i na Facebooku, na profilu Sensacyjne Lato Filmów.

Oprócz filmów, biorących udział w plebiscycie na Kołobrzeskim Festiwalu Filmowym zobaczyć będzie można produkcje z udziałem Stanisława Mikulskiego, w tym także te dla młodszej widowni, czyli realizację Huberta Drapelli pt. „Samochodzik i Templariusze”. Co więcej, organizatorzy Kołobrzeskiego Festiwalu Filmowego chcą przypomnieć produkcje Wojciecha Wójcika, specjalisty od kina sensacyjnego. Ciekawym punktem programu będzie także Nocny Maraton Filmowy, podczas którego wyświetlone zostaną filmy z niezwykle ciekawego w ostatnich latach kina skandynawskiego. Maraton ten odbędzie się na kołobrzeskiej plaży, a już teraz wiadomo, że będzie na nim można zobaczyć m.in. „Babycall” w reżyserii Pal’a Sletaune’a, w którym to główną rolę gra Noomi Rapace.

materiały prasowe

I edycja Kołobrzeskiego Festiwalu Filmowego to 4-dniowe projekcje najlepszych polskich i skandynawskich filmów sensacyjnych. Współautorem programu Festiwalu jest krytyk filmowy, Tomasz Raczek. Połączenie wspaniałych walorów miasta Kołobrzeg z ambitnym sensacyjnym kinem zwiastuje niezapomniane emocje nad polskim zachodnim wybrzeżem.