Koncert Filharmonii Berlińskiej na żywo w internecie

26 sierpnia odbędzie się koncert Berlińskich Filharmoników inaugurujący nowy sezon artystyczny, który będzie można obejrzeć w Internecie.
Wykonana zostanie VII Symfonia e-moll Gustava Mahlera. Aby obejrzeć transmisję koncertu w internecie, należy zarejestrować się na stronie internetowej Deutsche Banku – mecenasa orkiestry http://www.db.com/poland/. Po podaniu imienia i nazwiska oraz adresu elektronicznego internauta otrzyma kod umożliwiający bezpłatne obejrzenie w sieci koncertu inauguracyjnego.

reklama

VII Symfonia Mahlera, której wykonanie zainauguruje nowy sezon, powstała w 1907 roku. Dzieło uznawane uznawane za muzyczny symbol epoki. Mahler napisał VII Symfonię, będąc dyrektorem Opery Wiedeńskiej.

Berliner Philharmoniker jest jedną z najsłynniejszych orkiestr na świecie. Powstała w 1882 roku. W latach 1954-89, orkiestrę prowadził jeden z najbardziej uznanych dyrygentów XX wieku Herbert von Karajan.

W orkiestrze występują muzycy 18 narodowości. Berlińscy Filharmonicy zostali uznani przez magazyn muzyczny „Gramophone” za jedną z pięciu najlepszych orkiestr świata.

Występy Filharmoników Berlińskich można oglądać też na stronie internetowej filharmonii cyfrowej Digital Concert Hall. http://www.digitalconcerthall.com/