Koncert Oszibarack w Warszawie

W sobotę (5 listopada) w klubie Sen Pszczoły (ul. Inżynierska 3) zespół zagra utwory z albumu „40 Surfers Waiting For The Wave”, który ukazał się 25 października.
Płyta „40 Surfers Waiting For The Wave” to dojrzały, bardzo emocjonalny i energetyczny zapis, wolny od trendów i mód. 40 surfers… to hipnotyczne, namiętne melodie i bezkompromisowa, plemienna wręcz, atawistyczna transowość. Kulminacyjne momenty utworów, to żywy ogień i punkowy pazur”, czytamy w notce. „Czterdziestu serferów to tęsknota za podróżą. Nawet wtedy kiedy się z niej dopiero wróciło. Nieustająca potrzeba bycia w ruchu. Głód nowego. Budzenie się ciągle w nowym miejscu. Odwiązywanie lin, odkrywanie. Melancholia i przestrzeń zderza się z plemiennym tańcem.

W warstwie lirycznej nie brakuje światów różnych od rzeczywistego – światów niczym z powieści braci Strugackich. Jest też szeregowiec Wojtek – niedźwiedź, ulubieniec polskich żołnierzy, który wraz z nimi walczył pod Monte Casino. Jego historia wzrusza do łez. Wspaniały skrawek pięknej historii do opowiadania – „Wojtek, the bear soldier”.

Koncert Oszibarack odbędzie się 5 listopada w warszawskim klubie Sen Pszczoły (przy ulicy Inżynierskiej 3)