Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Księgarnia Sklep Cyfrowy

Koryfeusz Muzyki Polskiej – konkurencja dla Fryderyka?

24 sierpnia 2011 in Aktualności by redakcja
Koryfeusz Muzyki Polskiej to nagroda polskiego środowiska muzycznego, która zostanie przyznana po raz pierwszy w tym roku.

Ideą nagrody jest wyróżnienie artystów i instytucji i poprzez to promowanie muzyki w najszerszym z możliwych aspekcie, tak więc wychodzą poza konkretne dziedziny twórczości.

Twórcy wprost przyznają, że Koryfeusze są w zamierzeniu alternatywą dla wszystkich nagród muzycznych przyznawanych w Polsce.

Dotychczasowe nagrody były przyznawane w określonych dziedzinach – przykładowo Fryderyki to nagrody przemysłu płytowego, Koryfeusze mają na celu sięgnąć po szersze spektrum odbiorców.

Statuetki przyznawane będą w trzech kategoriach: osobowość roku, wydarzenie, a także nagroda honorowa.

Wśród samych nominowanych znajdować się będą nie tylko sami artyści, ale także dziennikarze, badacze, instytucje, animatorzy kultury, krytycy itp.

Kandydaturę będą zgłaszać przedstawiciele środowiska muzycznego i instytucji. Selekcji dokona rada programowa instytutu, z kolei laureatów wyłoni kolegium elektorów – czyli rektorzy akademii muzycznych i uniwersytetów, dyrektorzy instytutów muzykologii, dziennikarze muzyczni, przedstawiciele związków i organizacji branżowych

Zgłoszenia można nadsyłać do 10 września (formularz dostępny jest na stronie:www.koryfeusz.org.pl).

Zwycięzcy zostaną ogłoszeni na gali 1 października.

Uroczystość będzie transmitowana przez TVP Kultura.


Jak utrzymać wakacyjny nastrój przez całe lato?

Okres urlopowy zaczął się na dobre, choć niestety, rzadko spędzamy całe wakacje na wyjeździe. Przez większą część lata chodzimy do pracy próbując poczuć wakacyjny klimat ...

Recepta na lęk? „Pokochaj swoje serce”

„Życie jest zaskakująco proste, gdy przestajemy je komplikować.” mówi Dagmara Skalska w swojej najnowszej książce „Pokochaj swoje serce” i przedstawia sposób na pokonanie lęku.
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI