Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Księgarnia Sklep Cyfrowy

„Madame Curie” w Paryżu

fot. materiały prasowe
14 września 2011 in Aktualności by redakcja
15 listopada 2011 roku na deskach sali UNESCO w Paryżu odbędzie się światowa prapremiera opery Madame Curie, realizowanej przez Państwową Operę Bałtycką w Gdańsku.

Reżyserem spektaklu jest Marek Weiss, a kompozytorem wybitna polska artystka związana z francuskim kręgiem kulturowym — Elżbieta Sikora. Libretto stworzyła Agata Miklaszewska, pisarka i librecistka, której musical Metro od 20 lat nie schodzi z desek scenicznych.

Opera pokazuje Marię Skłodowską-Curie nie tylko jako noblistkę, ale także jako silną kobietę, która musiała walczyć z przeciwnościami losu — śmiercią męża, negatywnym nastawieniem środowiska naukowego zdominowanego przez mężczyzn i konsekwencjami swojego odkrycia. Spektakl podejmuje wiele ciekawych i często nieznanych wątków z jej życia.

Polska premiera opery odbędzie się 23 listopada 2011 roku w Państwowej Operze Bałtyckiej w Gdańsku.


Rajskie ptaki w Twoim ogrodzie

Wiosna i lato to czas wyjątkowych spotkań na świeżym powietrzu. Garden party czy weekendowe przyjęcia z bliskimi na tarasie mają swój niepowtarzalny i bezpretensjonalny urok. ...

Wywiad SENSu: Joanna Brodzik

Na prośby widzów wróciła właśnie na plan szóstego sezonu serialu z cyklu „Nad rozlewiskiem”, na prośbę naszej redakcji po raz trzeci pojawiła się na okładce ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI