Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Księgarnia Sklep Cyfrowy

fot. materiały prasowe
12 września 2011 in Aktualności by redakcja

Mikromusic pokazał teledysk do utworu „Oczko”

8 września miała miejsce premiera animowanego klipa do piosenki „Oczko” zespołu Mikromusic. Teledysk i jego autorka Eliza Płocieniak-Alvarez walczyli także w miniony weekend o nagrodę festiwalu Yach Film w kategorii animacja.

Nu-jazzowy zespół Mikromusic po kilku miesiącach oczekiwania dzieli się z fanami wyśmienitym teledyskiem do kolejnego singla z albumu „Sova”. To intrygujący, poklatkowy klip do piosenki „Oczko” – animowano-plastelinowa wariacja na temat kobiecości. Jest to też pierwszy animowany klip w historii Mikromusic.

Wszyscy w zespole niecierpliwie czekaliśmy na premierę. Ostatnie szlify nad obrazem odbywały się o dziwo w Japonii, gdzie przeprowadzana była postprodukcja. Zrobiło się więc międzynarodowo – zdradza Natalia Grosiak, wokalistka zespołu. Autorką i realizatorką klipu jest wrocławianka Eliza Płocieniak-Alvarez. Artystka, z wykształcenia iberystka, sztuki animacji filmowej uczyła się w cenionym łódzkim studio Se-ma-for oraz w Szkole Filmowej w Madrycie. Teledysk powstał we współpracy ze studiem Box Postproduction.

Co ciekawe, jeszcze przed oficjalną premierą, klip zobaczyli selekcjonerzy festiwalu Yach Film i zdecydowali o jego nominacji w tegorocznym konkursie w kategorii Animacja. „Oczko” walczyło zatem w tym roku o Yacha – najważniejszą nagrodę polskich wideoklipów! Zwycięzcą został jednak inny klip – „Zabawki” do utworu Bajzla autorstwa Moniki Kuczynieckiej.


Rajskie ptaki w Twoim ogrodzie

Wiosna i lato to czas wyjątkowych spotkań na świeżym powietrzu. Garden party czy weekendowe przyjęcia z bliskimi na tarasie mają swój niepowtarzalny i bezpretensjonalny urok. ...

Wywiad SENSu: Joanna Brodzik

Na prośby widzów wróciła właśnie na plan szóstego sezonu serialu z cyklu „Nad rozlewiskiem”, na prośbę naszej redakcji po raz trzeci pojawiła się na okładce ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI