Nastassja Kinski na Plus Camerimage

Od 26 listopada do 3 grudnia w Bydgoszczy odbywa się XIX Festiwal Plus Camerimage. Jednym z gości jest Nastassja Kinski.
Nastassja Kinski jest córką Klausa Kinskiego i Brigitte Kinski. Początkowo pracowała w niemieckiej telewizji, następnie zaczęła karierę jako modelka. Jako aktorka zadebiutowała w „Fałszywym ruchu” Wima Wendersa. Największe uznanie przyniosły jej role w filmach „Tess” Romana Polańskiego, „Kochankowie Marii” Andrieja Konczałowskiego.

Kinski zasiądzie w Jury Konkursu Etiud Studenckich.

Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych PLUS CAMERIMAGE jest największym i najbardziej znanym festiwalem poświęconym sztuce autorów zdjęć filmowych. PLUS CAMERIMAGE znacznie przyczynia się do wzrostu prestiżu operatorów zdjęć filmowych wśród innych twórców X muzy. W wielu krajach, również w Polsce, zawód ten zaliczany był do technicznych. Dzięki Festiwalowi zaczęto dostrzegać, iż operator jest współtwórcą wizualnej strony filmu – jest artystą, podobnie jak reżyser i aktorzy.

Wyjątkowa formuła Festiwalu, skupiająca uwagę na walorach obrazu filmowego i jego adekwatności do przesłania zawartego w fabule filmu, okazała się atrakcyjną alternatywą dla innych festiwali. Przyznawane nagrody są wyrazem uznania dla najznakomitszych dokonań w dziedzinie zdjęć filmowych i dają poczucie spełnienia ich autorom. PLUS CAMERIMAGE jest również znakomitym forum nie tylko dla prezentacji, ale i dyskusji na temat przyszłości sztuki filmowej. Skupiając środowisko filmowców już utytułowanych i pomagając debiutantom oraz studentom, pozwala im odkrywać nowe obszary artystyczne.