Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Księgarnia Sklep Cyfrowy

Nordland Art Festival 2011

fot. materiały prasowe
30 września 2011 in Aktualności by redakcja
Od 6 do 8 października odbywać się będzie druga edycja muzyczno-filmowego przedsięwzięcia Nordland Art Festival 2011

Nordland Art Festival, to wydarzenie, które z jednej strony prezentuje w Łodzi coraz popularniejsze na świecie projekty muzyczne z krajów skandynawskich i bałtyckich. Z drugiej wspiera sektory kreatywne Łodzi przez promocję wśród dziennikarzy i branży muzycznej z Norwegii, Szwecji czy Danii naszych lokalnych zespołów. Celem organizatorów jest stworzenie w Łodzi miejsca, gdzie spotyka się biznes i muzyka z Polski oraz Europy.

W 2011 roku część festiwalowa wydarzenia zostanie rozbudowana. Odbędą się koncerty muzyki skandynawskiej, zarówno elektronicznej, rockowej, niezależnej, jak i jazzowej. Występy będą odbywać się głównie w Klubie Wytwórnia oraz gmachu Filharmonii Łódzkiej. Pokazy filmów, zarówno tych kultowych, jak i nowych produkcji ze Szwecji, Norwegii czy Danii, będzie można obejrzeć w jednym z łódzkich kin. Jako nowość w programie Nordland Art Festival pojawi się polska scena muzyczna. Będzie to scena klubowa, na której wystąpią młodzi wykonawcy z Łodzi i Polski. Łódzkie grupy będą stanowiły co najmniej 40 procent zespołów. Zgodnie z ideą Nordland Art Festival scena klubowa ma służyć promocji ciekawych lokalnych projektów muzycznych. Ich występy będą oglądać delegaci branży muzycznej (przedstawiciele wytwórni muzycznych, menadżerowie muzyczni oraz reprezentanci festiwali) ze Skandynawii i krajów bałtyckich.

Część branżowa Nordland Art Festiwal to głównie spotkania delegatów przemysłu muzycznego z Polski oraz całej Europy. W tym roku zaproszenia do Łodzi otrzymało ponad dwudziestu przedstawicieli branży muzycznej. Nordland Art Festival ma stać się pierwszym w Polsce poważnym forum spotkań branży. Obecność delegatów  w Łodzi ma ich zainteresować lokalnymi zjawiskami muzycznymi i nakłonić do inwestowania w nasz rynek oraz eksportowania najciekawszych zjawisk na skandynawski grunt.

Więcej informacji na stronach http://www.nordlandartfestival.pl/


Jak utrzymać wakacyjny nastrój przez całe lato?

Okres urlopowy zaczął się na dobre, choć niestety, rzadko spędzamy całe wakacje na wyjeździe. Przez większą część lata chodzimy do pracy próbując poczuć wakacyjny klimat ...

Recepta na lęk? „Pokochaj swoje serce”

„Życie jest zaskakująco proste, gdy przestajemy je komplikować.” mówi Dagmara Skalska w swojej najnowszej książce „Pokochaj swoje serce” i przedstawia sposób na pokonanie lęku.
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI