Ruszył Festiwal Muzyki i Tradycji Klezmerskiej

materiały prasowe

Festiwal Muzyki i Tradycji Klezmerskiej już po raz siódmy odbędzie się w Kazimierzu Dolnym w dniach 10 – 14 lipca.
Koncert otwierający festiwal zagra istniejący od pięciu lat, lubelski zespół Berberys. Swoją muzyką artyści nawiązują do tradycji klezmerskiej, która daje ogromne możliwości improwizacji. W ich repertuarze nie brak również dynamicznych rytmów bałkańskich. Jak twierdzą sami muzycy, ta muzyka jest ich pasją.

W środę, w hali koncertowej przy Knajpie U Fryzjera wystąpi Bydgoszcz Klezmer Band. Jest to dość młody zespół, działający zaledwie od roku. Artyści, choć od niedawna na scenie muzycznej, mają na swoim koncie już liczne sukcesy, m.in. I nagrodę na XI Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym Muzyki Rozrywkowej i Popularnej „Concertina 2011” w Giżycku.

Czwartkowy wieczór należeć będzie do Klezmer Reloaded i Agnes Palmisano – z Austrii. Klezmer Reloaded to nowy projekt pochodzącego z Częstochowy, a obecnie mieszkającego w Wiedniu wspaniałego klarnecisty Macieja Gołębiowskiego oraz pochodzącego z Ukrainy i grającego na akordeonie Aleksandra Szewczenki. Wraz z nimi wystąpi Agnes Palmisano. Artystka studiowała śpiew na Uniwersytecie Muzycznym w Wiedniu. Od 2002 roku zajmuje się „Wiener Dudler“ i jest uznana za ekspertkę gatunku. Intensywnie zajmuje się muzyką wiedeńską ostatnich stuleci.

W piątek na scenie w hali koncertowej wystąpi Young Folk Crew – grupa dziecięco-młodzieżowa pod opieką Lecha Mazurka. Jest to projekt muzyczny organizowany i prowadzony przez Centrum im. Ludwika Zamenhofa.

Koncert finałowy odbędzie się w hali koncertowej przy Knajpie U Fryzjera. Wystąpią m.in. Marek Ravski wraz z uczniami oraz zespoły – Di Kuzine i Neo Klez. Gwiazdą wieczoru będzie natomiast Pushkin Kiev Klezmer Band z Ukrainy – niezależny ukraiński zespół prezentujący klezmersko – cygańskie brzmienia.

Więcej informacji na www.kazimierzdolny.pl

Otrzymujesz tę wiadomość ponieważ Twój adres został zapisany w naszej bazie osób zainteresowanych informacjami z Wydawnictwa Zwierciadło. aby nie otrzymywać wiadomości z grupy mailingowej Zwierciadlo.pl, wypisz się z niej, odwiedzając ten link