SKŁADY JURORSKIE PLUS CAMERIMAGE 2012 ORAZ ZMIANA W KONKURSIE GŁÓWNYM

Plus_Camerimage

Konkurs Główny XX jubileuszowej edycji Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych PLUS CAMERIMAGE został powiększony do 15 produkcji. Nowym filmem jest Atlas chmur (reż. Tom Tykwer, Andy Wachowski, Lana Wachowski, zdj. Frank Griebe, John Howard Toll).
Poniżej prezentujemy składy Jury XX edycji Plus Camerimage.

KONKURS GŁÓWNY, Jury:
Joel Schumacher – Przewodniczący Jury (reżyser, Linia życia, Upadek, Telefon)
Christine Rothe (producentka, Pachnidło: historia mordercy, Baader Meinhof, Papieżyca Joanna)
Arthur Reinhart (autor zdjęć filmowych, Jestem, Nic, Wenecja)
Michael Seresin (autor zdjęć filmowych, Ptasiek, Harry Angel, Harry Potter i więzień Azkabanu)
Stephen Goldblatt (autor zdjęć filmowych Anioły w Ameryce, Książę przypływów, Batman Forever)
Michael Glawogger (reżyser, scenarzysta, Chwała dziwkom, Śmierć człowieka pracy, Megacities)
Piers Handling (dyrektor MFF w Toronto)

KONKURS FILMÓW POLSKICH pod patronatem operatora sieci Plus, Jury:
Alan Heim – Przewodniczący Jury (montażysta, Sieć, Mewa, Cały ten zgiełk)
Dick Pope (autor zdjęć filmowych Vera Drake, Iluzjonista, Sekrety i kłamstwa)
Robbie Greenberg (autor zdjęć filmowych Władza pieniądza, James Dean, Winchell)
Albert Hughes (reżyser, Zagrożenie dla społeczeństwa, Księga ocalenia, Z piekła rodem)
Yuri Neyman (autor zdjęć filmowych, Liquid Sky, Pogrzebana tajemnica, Scattered Dreams)
Paul Cameron (autor zdjęć filmowych Zakładnik, Skok Henry`ego, Pamięć absolutna)
Wolfgang Treu (autor zdjęć filmowych Okręt, Hemingway)

KONKURS ETIUD STUDENCKICH, Jury:
Alan Parker – Przewodniczący Jury (reżyser, scenarzysta, producent, Midnight Express, Ptasiek, Mississippi w ogniu)
Michail Krichman (autor zdjęć filmowych, Powrót, Wygnanie, Elena)
John De Borman (autor zdjęć filmowych Była sobie dziewczyna, Zatańcz ze mną, Kwartet)
Eduard Grau (autor zdjęć filmowych, Honor rycerza, Samotny mężczyzna, Pogrzebany)
Sławomir Idziak (autor zdjęć filmowych Helikopter w ogniu, Trzy kolory: Niebieski, Podwójne życie Weroniki)
Dennis Dembia (vice prezydent Rogers & Cowan)

KONKURS FILMÓW DOKUMENTALNYCH „Obraz Świata – Świat w Obrazach” pod patronatem Discovery Networks CEEMEA

KONKURS PEŁNOMETRAŻOWYCH FILMÓW DOKUMENTALNYCH, Jury:
Paweł Łoziński – Przewodniczący Jury (reżyser, Kratka, Siostry, Chemia)
Truls Lie (dziennikarz, redaktor naczelny magazynu DOX, reżyser, autor zdjęć filmowych, The Seduced Human, Dear Haiti, what now?)
Rolf Coulanges (autor zdjęć filmowych, montażysta, reżyser Sacy Perere, Politische Morde: Mord im Kolonialstil, Scardanelli)
Elena Fortes (dyrektor Ambulante Documentary Film Festival)
Stephen Lighthill (autor zdjęć filmowych, wykładowca American Film Institute, Ziemia 2, Nash Bridges)

KONKURS KRÓTKOMETRAŻOWYCH FILMÓW DOKUMENTALNYCH, Jury:
Steven Okazaki – Przewodniczący Jury (reżyser, montażysta, producent White Light/Black Rain: The Destruction of Hiroshima and Nagasaki, Unfinished Business, Days of Waiting)
Wolfgang Thaler (autor zdjęć filmowych Śmierć człowieka pracy, Chwała dziwkom, Raj: miłość)
Tomasz Wolski (autor zdjęć filmowych, reżyser, scenarzysta Klinika, Szczęściarze, Lekarze)
Lawrence Grobel (pisarz, dziennikarz, wykładowca, „Zmartwychwstanie Laytona Crossa”)
Johannes Kirchlechner (autor zdjęć filmowych Mein Song für DichM, Hannas Baby)

KONKURS WIDEOKLIPÓW, Jury:
Michael Lindsay-Hogg – Przewodniczący Jury (reżyser, Let It Be, The Rolling Stones Rock & Roll Circus, Pod nieboskłonem, Ich dwóch, teledyski dla: The Beatles, The Rolling Stones, The Who)
Tomasz Augustynek (autor zdjęć filmowych, Zwerbowana miłość, Niezwyciężony, Świadek koronny, teledyski dla: Voo Voo, Sweet Noise, My Riot, Smolik)
Piotr Magdi “Glaca” Mohamed (muzyk, autor tekstów, producent muzyczny, teledyski dla: Sweet Noise, My Riot)
Piotr Metz (krytyk muzyczny, dziennikarz)
David Knight (dziennikarz, redaktor PromoNews.tv, kurator UKMVA)
Edward Lachman (autor zdjęć filmowych Selena, Rozpaczliwie szukając Susan, Mississippi Masala)
Chris Doyle (autor zdjęć filmowych Spragnieni miłości, Paranoid Park, Popioły Czasu, teledyski dla: Sigur Ross, Jack White, The Strokes, Justin Timberlake)
Christopher Soos (autor zdjęć filmowych Witamy u Rileyów, Zamieć, Miłość fantomowa, teledyski dla: Marlyn Manson, The Cure, Christina Aguilera, David Bowie)

KONKURS DEBIUTÓW REŻYSERSKICH, Jury:
Roger Spottiswoode (reżyser Pod ostrzałem, Turner i Hooch, Jutro nie umiera nigdy)
Iain Smith (producent Pola śmierci, Misja, Siedem lat w Tybecie)
Dawid Kwok (selekcjoner festiwali filmowych)
Jay Rosenblatt (reżyser, scenarzysta Ludzkie bestie, W mroku, King of the Jews)
Giora Bejach (autor zdjęć filmowych Liban, My Beautiful Sister, For the Sake of Appearance)

KONKURS DEBIUTÓW OPERATORSKICH, Jury:
Karl Walter Lindenlaub (autor zdjęć filmowych, Dzień Niepodległości, Pamiętnik Księżniczki, Opowieści z Narnii: Książę Kaspian)
Robert Fraisse (autor zdjęć filmowych, Siedem lat w Tybecie, Wróg u bram, Alpha Dog)
Rodney Taylor (autor zdjęć filmowych, That Evening Sun, Swimmers, Ride Around the World)
Roberto Schaefer (autor zdjęć filmowych, Czekając na wyrok, Marzyciel, Przypadek Harolda Cricka)
Daniel Pearl (autor zdjeć filmowych Teksańska masakra piłą mechaniczną, Obcy kontra Predator 2)
Stuart Dryburgh (autor zdjęć filmowych Fortepian, Portret Damy, Dziennik Bridget Jones)