Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Księgarnia Sklep Cyfrowy

fot. materiały prasowe
26 września 2011 in Aktualności by redakcja

Smakując dźwięki świata… Impreza promująca piątą część kultowej kompilacji „Pieprz i Wanilia”

Muzyka z najodleglejszych zakątków globu, bhangra, azjatycki chill out, rytmy afrykańskie oraz arabskie – najgorętsze egzotyczne dźwięki zagoszczą 28 września w warszawskiej Restauracji Lemongrass.

Impreza będzie promować piątą edycję popularnej kompilacji „Pieprz i Wanilia” autorstwa Stanisława Trzcińskiego, który już od ponad sześciu lat serwuje słuchaczom wysmakowane brzmienia z całego świata. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Jazzy2, zabawę do rana przy najlepszej muzyce klubowej zapewni Cpt. Sparky.

„Pieprz i Wanilia vol. 5 – The Best of Lounge Music” to muzyczna wyprawa po wielu gatunkach muzyki z najbardziej odległych zakątków całego globu. Na dwóch płytach, oprócz utworów w pełni egzotycznych, znajdują się również takie wielkie przeboje jak: Papa Was a Rolling Stone, Smells Like Teen Spirit, Strawberry Fields Forever, La Bamba, If I Ever Loose My Faith In You czy It’s a Man`s World w zaskakujących aranżacjach. Tym razem muzyczną podróż rozpoczyna Natalie Cole, a kończy seria hinduskich przebojów gatunku zwanego bhangra oraz azjatycki chill out. W środku zaś znajdują się wszelkie smaki muzyczne, choćby arabskie, afrykańskie czy latynoskie.

fot. materiały prasowe

Album „Pieprz i Wanilia vol. 5” wydawany przez STX Records (Grupa STX JAMBOREE) wspólnie z EMI Music Poland to ponad 160 minut muzyki z pograniczna soulu, nu jazzu i chill outu z domieszką rozmaitych etnicznych brzmień. Seria doczekała się już dwóch złotych płyt. Stanisław Trzciński, autor i pomysłodawca serii „Pieprz i Wanilia” mówi: Ogromnie cieszy mnie, że dzięki tej serii mogłem połączyć swoje dwie największe pasje – muzykę i podróże. Owocem tego zamiłowania jest właśnie „Pieprz i Wanilia”.       

Impreza promująca kompilację jest kolejną z serii popularnych eventów muzycznych organizowanych przez wydawcę płyty STX Records, gromadzących wielbicieli muzyki etno i lounge. Tym razem w trakcie wieczoru usłyszymy grupę Jazzy2, którą tworzą Krystyna Durys (wokal) i Ryszard Łyczko (piano). Ta charyzmatyczna dwójka muzyków dostarcza niezapomnianych wrażeń wszystkim, którzy cenią sobie wysoki poziom wykonania, ciekawe interpretacje utworów oraz klasykę jazzu. W ich repertuarze, oprócz standardów muzyki jazzowej, znajdziemy również jazzowe interpretacje przebojów Lionel’a Richie, The Beatles oraz słynne musicale, kołyszące bossa novy i polskie piosenki z lat 20. i 30. XX wieku. Jazzy2 koncertowało z sukcesem między innymi w Niemczech i Holandii, a aktualnie skupia się na przygotowaniu swojej debiutanckiej płyty. Na imprezie artyści wystąpią w poszerzonym specjalnie z tej okazji składzie: do muzyków dołączą ceniony klarnecista i saksofonista Edward Rykaczewski, który grał m.in. z Paulem Anka podczas jego trasy w Polsce, oraz perkusista Mariusz Przybylski, związany przez wiele lat z Teatrem Muzycznym w Gdyni.

Podczas wieczoru gościom towarzyszyć będzie również muzyka z kompilacji „Pieprz
i Wanilia vol. 5”, wprowadzająca egzotyczny i relaksujący nastrój. Różnorodność, interesujący repertuar oraz wyszukane aranżacje to największe atuty tej serii. Na koniec energetyzującą muzykę taneczną zapewni jeden z najlepszych warszawskich dj’ów – Cpt. Sparky.


Jak utrzymać wakacyjny nastrój przez całe lato?

Okres urlopowy zaczął się na dobre, choć niestety, rzadko spędzamy całe wakacje na wyjeździe. Przez większą część lata chodzimy do pracy próbując poczuć wakacyjny klimat ...

Recepta na lęk? „Pokochaj swoje serce”

„Życie jest zaskakująco proste, gdy przestajemy je komplikować.” mówi Dagmara Skalska w swojej najnowszej książce „Pokochaj swoje serce” i przedstawia sposób na pokonanie lęku.
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI