Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Księgarnia Sklep Cyfrowy

5 października 2011 in Aktualności by Magdalena Bartnik

Teatr Telewizji powraca

Dobra wiadomość dla miłośników Teatru Telewizji – powraca on na swoje dawne miejsce w ramówce TVP 1 czyli w poniedziałki po wieczornych wiadomościach. A ponadto przywrócona zostanie tradycja emisji spektakli na żywo, pierwsza transmisja już w październiku.

Jak zapowiedziała podczas prezentacji nowego sezonu w Teatrze Telewizji jego szefowa Wanda Zwinogrodzka, w tym roku będziemy mogli obejrzeć trzy premiery: „Getsemani” w reżyserii Waldemara Krzystka, „Kontrym” – debiut reżyserski Marcina Fischera oraz „Księżyc i magnolie” wyreżyserowany przez Macieja Wojtyszkę.

Andrzej Rychlik, Dyrektor TVP 1 nawiązał do idei realizowania spektakli na żywo w Teatrze Telewizji. Taki projekt zostanie zrealizowany w październiku tego roku. Rocznie będą to trzy transmisje spektakli, które dołączą do repertuaru telewizyjnego teatru. Pierwsza z nich będzie miała miejsce 24 października i zostanie wyemitowana na żywo ze studia telewizji. Będzie to „Boska!”  w reżyserii Andrzeja Domagalika, grana na co dzień w warszawskim Teatrze Polonia, z Krystyną Jandą w roli głównej. Jest to rzecz o Florence Foster Jenkins, słynnej postaci ze świata opery, najgorszej śpiewaczce świata. Ale jest to także opowieść o szalonych marzeniach a także o grupie ludzi, dla których sztuka jest najważniejsza . Jak mówi Krystyna Janda, w studiu, podczas transmisji będzie obecna publiczność. Poza tym, kamera będzie towarzyszyć aktorom także poza sceną, w garderobie, w przejściu między prywatnością a graniem. Widzowie będą mieli okazję uchwycić moment wcielania się aktorów w role.

W tym roku zobaczymy także spektakle z archiwum, m.in.  „Śledztwo” oraz „Ich czworo”, a przyszłym roku kolejne premiery.


Jak utrzymać wakacyjny nastrój przez całe lato?

Okres urlopowy zaczął się na dobre, choć niestety, rzadko spędzamy całe wakacje na wyjeździe. Przez większą część lata chodzimy do pracy próbując poczuć wakacyjny klimat ...

Recepta na lęk? „Pokochaj swoje serce”

„Życie jest zaskakująco proste, gdy przestajemy je komplikować.” mówi Dagmara Skalska w swojej najnowszej książce „Pokochaj swoje serce” i przedstawia sposób na pokonanie lęku.
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI