Wędkowanie: konkurs dla projektantów

materiały prasowe

Pomnik Przynęty, ryby dmuchane, latające i nieskończone, a także wieloryby, dżdżownice, na których można usiąść, „Sieciska” – czyli meble inspirowane sieciami wędkarskimi – to wszystko będzie można zobaczyć i złowić podczas nowego projektu Izy Rutkowskiej z Fundacji Form i Kształtów.
Po sukcesie Grzybobrania, które odbyło się jesienią 2011 roku w Parku Kultury w Powsinie, nadszedł czas na zarażenie mieszczan pasją do łowienia ryb w krajobrazie miejskim. Obiekty, które 23 września 2012 złowimy w Parku Moczydło będą unikalne, każdy z nich wykona inny projektant.

Do Wędkowania zaproszeni zostali między innymi: La Polka, Fajne Chłopaki, Dominik Cymer & Kasia Lorenz, Robert Czajka, Natalia Mleczak, Matylda Sałajewska, Ola Mirecka i Jamie Shaw, Michał Jońca, Marta Niemywska & Dawid Grynasz, Marta Wajda, Iza Gkagkanis.

Wędkowanie będzie niecodzienną okazją do spotkania z designem w przestrzeni publicznej.

Każdy, kto ma pomysł na wykonanie instalacji inspirowanej tradycjami wędkarskimi może do 24 sierpnia 2012 zgłosić go w Konkursie na Obiekt Wodny.

Zwycięski projekt wybierze jury w składzie: Marek Cecuła/Design Centrum Kielce, Sebastian Cichocki/Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Magdalena Frankowska/Fontarte, Ewa Janczukowicz-Cichosz/Centrum Designu Gdynia, Bogna Świątkowska/Bęc Zmiana, Marta Wójcicka/Przetwory i Iza Rutkowska/Fundacja Form i Kształtów.

Efektem konkursu będzie sfinansowanie produkcji najlepszych instalacji i ich prezentacja w ramach projektu Wędkowanie.

Więcej informacji na www.formyiksztalty.pl
23 września 2012 12:00-18:00
Park Moczydło, Warszawa