Zielony Jazdów rusza już w weekend

materiały prasowe

Zielony Jazdów uroczyście zainauguruje w najbliższą sobotę otwarta dla wszystkich degustacja ekologicznych potraw (godz. 18.00), przygotowana przez Food for Friends.
Już w południe ruszy Garażówka, czyli wyprzedaż i wymiana używanych, niepotrzebnych rzeczy.

Weekend otwarcia Zielonego Jazdowa to także warsztaty, spotkania, joga, piknik i wiele innych, stałych punktów programu.

Na potrzeby projektu Zielony Jazdów przestrzeń wokół parku przy CSW została podzielona na kilka stref: gotowania i spożywania posiłków (pawilon), warsztatów, muzyki, kina oraz edukacji. W parku przed CSW zawisły hamaki, a także oryginalne kokony stworzone ze starych banerów, wykorzystywanych poprzednio podczas wystaw CSW. Kawiarnię w pawilonie poprowadzą właściciele popularnego klubu OSiR. Będzie czynna nie tylko w weekendy,
ale też w dni powszednie od godz.11.00.

PROGRAM WEEKENDU OTWARCIA – 21 i 22 LIPCA

sobota 21 lipca
12.00 – 17.00
Projekt Garażówka
W parku przed CSW odbędzie się recyklingowy piknik, który Natalia Bet oraz Paulina Braun od roku organizują w różnych miejscach Warszawy. Jak zawsze towarzyszyć mu będzie nie tylko wyprzedaż, podczas której każdy uczestnik ma okazję sprzedać lub wymienić przyniesione ze sobą rzeczy (ubrania, książki, płyty, meble, naczynia itp.), ale również muzyka na żywo, warsztaty dotyczące ekologii i zdrowe jedzenie.

18.00 Oficjalne otwarcie ZIELONEGO JAZDOWA połączone ze wspólnym posiłkiem
Multijęzykowa szkoła gotowania Food for friends przygotowuje dla gości CSW regionalne specjały przygotowane z warzyw i owoców pochodzących z zaprzyjaźnionych i w pełni ekologicznych gospodarstw.

13.00-15.00 Warsztaty: Samonawadniające się ozdobne doniczki z recyklingu
Uczestnicy warsztatów będą przygotowywać doniczki, ozdabiać je i sadzić w nich rośliny.

15.00-17.00 Warsztaty gry w zośkę
Podczas warsztatów uczestnicy nauczą się podstawowych odbić, przerobią wstęp do footbag freestyle’u, czyli pierwszego sklejenia zośki na stopę, dowiedzą się, co to zośkowe dwa kwadraty oraz footbag golf.

17.00 Projekt 100D/Fundacja Perform
100 DANCERS to międzynarodowe spotkanie integrujące badania i dialog artystyczny z performansem w przestrzeni publicznej. Jego uczestnicy to tancerze i choreografowie, którzy tworzą i uczą w obszarze improwizacji, kontakt improwizacji i performatyki. 100 DANCERS stawia sobie za cel ułatwienie wymiany artystycznej i poszukiwań w dziedzinie tańca, jak również tworzenia publicznych performansów na dużą skalę.

20.00 Dyskusja panelowa
„Eko-miasta przyszłości. Plany dla świata, lekcja dla Warszawy” – w spotkaniu udział wezmą m.in. Łukasz Nowacki, Maciej Czeredys, Marcin Wróblewski.

22.00 DJ Mike Polarny & CO
MIKE POLARNY – jeden z najciekawszych artystów obecnej muzyki klubowej. Inspiracje czerpie z różnorodnych stron – od disco, poprzez deep house, nujazz, electro po dub i minimal. Występuje na licznych festiwalach w Polsce i zagranicą.

21.00 Kino: „Dubaj we mnie”, reż. Christian von Borries
Portret podwójny Dubaju, debiut filmowy kompozytora Christiana von Borriesa, to opowieść o zmianach na mapie świata, miasta i w przestrzeni społecznej.

niedziela 22 lipca
Od 11.00 Yoga, Tai Chi, Kalari – Astanga Yoga/Masaż Tajski – Thai Sun
12.00 – 15.00 Slowfoodowy piknik – Slow Food Warszawa „Smakołyki na Kocyki”
Wyjątkowy piknik, na którym będzie można spróbować przysmaków przygotowanych przez działaczy Slow Food Warszawa i Slow Food Youth.

13.00 – 15.00 „Kooperuj!” – warsztaty Warszawskiej Kooperatywy Spożywczej
Wykład/spotkanie na temat zakładania lokalnych kooperatyw. Trochę historii, dużo przykładów –prezentacja i dyskusja (zapisy e-mail: zielonyjazdow.warsztaty@gmail.com).

[iframe src=”http://www.youtube.com/embed/ieKG8LnurRc” frameborder=”0″ allowfullscreen” width=”100%”
height=”315″]