Zobacz Pearl Jam w kinie!

Minęło już 20 lat kiedy to premierę miała płyta „Ten” zespołu Pearl Jam, jeden z najważniejszych i najbardziej wpływowych albumów muzycznych ostatniej dekady XX wieku. Z tej okazji przygotowano niezwykłe widowisko filmowo-muzyczne zatytułowane „Pearl Jam Twenty”.
„Pearl Jam Twenty” to film portretujący w sposób wyczerpujący całą historię zespołu z Seattle, zmontowany z niepublikowanych wcześniej materiałów i wyreżyserowany przez znanego reżysera Camerona Crowe’a (ma na swoim koncie takie filmy jak „Vanilla Sky” czy „U progu sławy”), laureata Oscara i dziennikarza muzycznego.

reklama

Film dokumentuje okres jeszcze przed założeniem Pearl Jam, a potem ukazuje blaski i cienie ogromnej popularności jaka na nich spadła na początku lat 90.

Pokaz filmu „Pearl Jam Twenty” będzie mieć miejsce 20 września (wtorek) o godzinie 20:00 w następujących kinach sieci Multikino:

1. Bydgoszcz
2. Gdańsk
3. Gdynia
4. Koszalin
5. Kraków
6. Łódź
7. Poznań SB
8. Radom
9. Rumia
10. Rybnik
11. Szczecin
12. Złote Tarasy
13. Ursynów
14. Wrocław Arkady
15. Zabrze

W dniu pokazu będzie można nabyć soundtrack do filmu „Pearl Jam Twenty”. To dwupłytowe wydawnictwo składa się z 29 wersji i szkiców utworów grupy. Premiera wydawnictwa w sklepach dzień wcześniej, czyli 19 września.