Awangarda w sztuce współczesnej. Wystawa Ludmiły Popiel

mat.pras. Fundacja Arton

Od 29 stycznia do 26 marca 2016 w Warszawie będzie można oglądać prace wybitnej artystki związanej z powojenną awangardą i nurtem sztuki pojęciowej.


29 stycznia odbędzie się wernisaż wystawy wybitnej artystki polskiej awangardy II połowy XX wieku. Prace Ludmiły Popiel będzie można oglądać do 26 marca 2016 w siedzibie Fundacji Arton na Miedzianej w Warszawie.

reklama

Indywidualna wystawa prezentuje część bogatej i różnorodnej twórczości artystki związanej z powojenną awangardą i nurtem sztuki pojęciowej, współtwórczyni legendarnych plenerów w Osiekach. Na ekspozycji znajdą się abstrakcyjne obrazy i rysunki, projekty konceptualne i dokumentacja fotograficzna oraz teksty teoretyczne. W latach 60. i 70. Ludmiła Popiel miała olbrzymi wpływ na rozwój sztuki konceptualnej, wraz z Jerzym Fedorowiczem współtworzyła słynne plenerowe spotkania twórców, naukowców i teoretyków sztuki. Inicjowane podczas nich działania wkraczały w przestrzeń publiczną, przyczyniały się do nowego definiowania sztuki. Tymczasem prace i działalność artystki są wciąż mało znane i niewystarczająco opisane. Wystawą na Miedzianej Fundacja Arton rozpoczyna szeroko zakrojone badania nad archiwum twórczości Ludmiły Popiel i Jerzego Fedorowicza. Partnerem wydarzenia jest Muzeum w Koszalinie.

document.write('Advertisement'); document.write('Advertisement');