Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

12 czerwca 2015 in Kultura by redakcja

Big Book Festival 2015

Od dziś do niedzieli potrwa Big Book Festival. W tym czasie odbędzie się 40 spotkań, warsztatów, ćwiczeń umysłowych, spacerów, gier i debat. Wstęp na wydarzenia jest wolny.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Festiwal rozpocznie się dziś o 19.30 spotkaniem Razii Iqbal z Arturem Domosławskim i rozmową o przyszłości reportaży i biografii – o odwadze i odpowiedzialności tych, którzy opisują świat.

A tuż po zmroku o 21.30 premiera spektaklu multimedialnego WIECZOREM. W POSZUKIWANIU PILCHA w reżyserii Krzysztofa Czeczota. Jest to pierwsza produkcja teatralna Big Book Festival. Występują Janusz Chabior i Łukasz Simlat, a muzykę skomponował i zagra Adam Walicki. Spektakl zostanie pokazany w polskiej i angielskiej wersji językowej.

Goście trzeciej edycji Big Book Festival przyjeżdżają z kilkunastu krajów. Z czytelnikami spotkają się: Zadie Smith – ikona literatury wielokulturowej, Sophie Hannah – następczyni Agaty Christie, Swietłana Aleksijewicz – świetna reporterka wymieniana wśród kandydatów do literackiej Nagrody Nobla, charyzmatyczna Sofi Oksanen z Finlandii, bardzo lubiani u nas norwescy powieściopisarze – Lars Saabye Christensen i Herbjørg Wassmo, krytycznie nastawiony wobec Kremla Władimir Sorokin, a także indyjski pisarz Jeet Thayil i jeden z najważniejszych intelektalistów Bliskiego Wschodu – Iljas Churi.

Wśród polskich gości gwiazdy powieści kryminalnych: Mariusz Czubaj, Zygmunt Miłoszewski, Katarzyna Bonda i Gaja Grzegorzewska, którzy odsłonią krwawe kulisy swojej twórczości.

Trzy pisarki: Magdalena Tulli, Joanna Bator i Anna Janko porozmawiają o pamięci w rodzinach i sekretach pokoleniowych. Jakub Żulczyk i Dominika Słowik wezmą udział w bitwie pisarskich pokoleń, a Magdalena Grzebałkowska i Beata Chomątowska spojrzą na polską przeszłość młodymi oczami.

Największym wydarzeniem festiwalu będzie niedzielny rekord w liczbie osób i psów czytających razem na wolnym powietrzu. – Przed rokiem przy zimnym wietrze czytaliśmy w trzysta osób, były wśród nich i noworodki i seniorzy. W niedzielę będzie upał, więc liczymy na tysiąc uśmiechniętych twarzy i merdających ogonów. Zapraszamy do Pasażu Wiecha w samo południe. Wystarczy przynieść książkę lub ją u nas wypożyczyć, wygodnie się rozsiąść i poczytać przez 30 minut. Takiego rekordu jeszcze nie było! – zachęca Paulina Wilk, wicedyrektor festiwalu z Fundacji „Kultura nie boli”, organizującej festiwal.

Głównym miejscem festiwalowych wydarzeń jest dawna fabryka serów SerWar, przy ul. Hożej 51 w Warszawie. Bicie rekordu odbędzie się w Pasażu Wiecha.

Sobotnie spotkania z Sofi Oksanen, Larsem Saabye Christensenem, Sophie Hannah oraz Zadie Smith będą transmitowane na żywo na www.bigbookfestival.pl

Limit miejsc na spotkania warsztatowe i spacery został już wyczerpany, ale w centrum festiwalowym przy ul. Hożej 51 można w ostatniej chwili pytać o możliwość dołączenia.


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI