Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Księgarnia Sklep Cyfrowy

Brad Pitt w filmie Angeliny Jolie

fot.123rf
10 listopada 2015 in Kultura by Katarzyna Margielska
Najpiękniejszy, najseksowniejszy – to przymioty, które media zwykły przypisywać mu już na początku kariery aktorskiej. Uroda z pewnością pomogła mu w zdobyciu popularności, ale nie można powiedzieć, że Brad Pitt nie ma nic więcej do zaproponowania…

„Bożyszcze kobiet” – to za mało. Zdolności aktorskich odmówić mu nie można, co zresztą pokazują liczne nagrody i nominacje. Do tego dochodzi wizerunek wspaniałego ojca i kochającego, opiekuńczego partnera. Ideał? Gdyby dorzucić do tych zalet społeczne zaangażowanie i działalność charytatywną… to jest już prawie jak w bajce.

Jak na gwiazdora Hollywood miał spokojne, normalne dzieciństwo. Urodził się 18 grudnia 1963 roku w Shawnee, w Oklahomie, w rodzinie baptystów. William Bradley Pitt (tak brzmi pełne imię i nazwisko aktora) jest najstarszym z trójki rodzeństwa. Po ukończeniu szkoły średniej rozpoczął studia dziennikarskie na Uniwersytecie Missouri. O karierze aktorskiej zaczął myśleć poważnie jeszcze na studiach i tuż przed ich ukończeniem wyjechał do Hollywood (w 1986).

Popularność zdobył rolą J.D. w filmie „Thelma i Louise” Ridleya Scotta. Wcześniej grał w serialach (pierwsza epizodyczna rola w serialu „Dallas”), występował także jako model w reklamowym spocie marki Levi’s. Po roli w filmie Ridleya Scotta jego kariera potoczyła się błyskawicznie. Kreacja Louisa w słynnym horrorze „Wywiad z wampirem” przyniosła mu prawdziwą sławę i liczne grono wielbicielek. Mówiło się, że swoją rolą przyćmił samego Toma Cruise’a, któremu partnerował na ekranie. Chwilę później (jeszcze w tym samym roku) Brad pojawił się w adaptacji kultowych „Wichrów namiętności”, gdzie zagrał u boku Anthony’ego Hopkinsa. Za rolę Tristana otrzymał nominację do Złotego Globu.

Intuicja, że aktorstwo jest dobrym wyborem, nie zawiodła Brada. Aktor potrafi odnaleźć się w każdej roli. Sprawdza się w różnorodnym repertuarze – w roli policjanta (thriller „Siedem”), pacjenta szpitala psychiatrycznego w filmie „12 małp” (Złoty Glob w kategorii najlepszy aktor drugoplanowy i nominacja do Oscara), czy „półgłówka” w „Tajne przez poufne” braci Coen. Warto go też zobaczyć w roli Tylera Durdena w „Podziemnym kręgu”, w którym partnerował Edwardowi Nortonowi. Takie filmy jak „Babel”, „Ciekawy przypadek Benjamina Buttona” (nominacje m.in. do Oscara i Złotego Globu), „Moneyball”, „Drzewo życia” czy „Zniewolony. 12 Years a Slave” ostatecznie udowodniły, że nie ma roli, której Pitt nie byłby w stanie zagrać.

W listopadzie będziemy mogli zobaczyć aktora w melodramacie „Nad morzem”, reżyserowanym przez Angelinę Jolie Pitt. Historia rozgrywa się w we Francji lat siedemdziesiątych i nawiązuje (według reżyserki i aktorki) do tradycji kina europejskiego lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych.

W 2005 tygodnik „People” umieścił Brada Pitta na liście 50 najpiękniejszych ludzi świata. Minęło od tego czasu 10 lat i trzeba przyznać, że z wiekiem aktor nie stracił szarmu (może poza „chłopięcym” urokiem) – trudno w to uwierzyć, ale w grudniu tego roku Brad skończy 52 lata! I zapewne dla wielu kobiet nadal jest wyznacznikiem męskiej urody. Trzeba też przyznać, że woda sodowa nigdy nie uderzyła mu do głowy. Nie należy do przystojniaków, którzy wsławili się tym, że u ich boku notorycznie zmieniały się piękne kobiety. Od ponad 10 lat na większości publikowanych zdjęć można go oglądać przede wszystkim z Angeliną Jolie. Z aktorką poznali się na planie filmu „Pan i pani Smith”, a ich romans zamienił się w najbardziej znany i rozpoznawalny związek w show biznesie. Wychowują razem sześcioro dzieci, w tym troje adoptowanych. W sierpniu 2014 roku wzięli ślub. Po wielu latach ponownie zobaczymy ich razem na ekranie w filmie „Nad morzem”, gdzie grają małżeństwo, które próbuje poradzić sobie z kryzysem.

Prywatnie Angelina i Brad tworzą związek, który nie tylko w Hollywood może świecić przykładem. Oboje też znani są ze swojego społecznego zaangażowania. Swoimi działaniami pokazują jak mądrze wykorzystać sławę i pomóc milionom ludzi na świecie (co roku przekazują na cele charytatywne kilka-kilkanaście mln dolarów). Znaleźli się zresztą na liście „Stu najbardziej wpływowych ludzi świata” magazynu „Time”. Aktorska para dostała wyróżnienia w kategorii „Bohaterowie i pionierzy” za to, że nie tylko mówią o wspieraniu biednych krajów, ale aktywnie angażują się w pomoc.


Jak utrzymać wakacyjny nastrój przez całe lato?

Okres urlopowy zaczął się na dobre, choć niestety, rzadko spędzamy całe wakacje na wyjeździe. Przez większą część lata chodzimy do pracy próbując poczuć wakacyjny klimat ...

Recepta na lęk? „Pokochaj swoje serce”

„Życie jest zaskakująco proste, gdy przestajemy je komplikować.” mówi Dagmara Skalska w swojej najnowszej książce „Pokochaj swoje serce” i przedstawia sposób na pokonanie lęku.
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI