Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

mat. pras. wystawy „Common Affairs”
mat. pras. wystawy „Common Affairs”
11 lipca 2016 in Kultura by redakcja

„Common Affairs”. Polska sztuka współczesna w Berlinie

21 lipca 2016 w Berlinie rozpocznie się wystawa współczesnej sztuki polskiej.  Każdu z siedemnastu artystów opowiada o Polsce na własny sposob. „Common  Affairs” będzie miała dwie lokaliazje, jedną z nich jest słynna DB KunstHalle.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Na wystawie spotykają się wybrani finaliści siedmiu edycji konkursu Spojrzenia – zainicjowanej w 2003 roku, najważniejszej w Polsce nagrody dla młodych artystów. Część z nich nadal można określić mianem „młodych”, ale wielu stało się już klasykami rodzimej sztuki współczesnej. W Berlinie znajdą się zarówno prace przygotowane specjalnie na wystawę, jak i te, które powstawały na Spojrzenia.

„Common Affairs” przypada na czas obchodów 25. rocznicy podpisania „Polsko- niemieckiego traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy”. Ale decyzja o jej zorganizowaniu nie wiąże się ani z uczczeniem tej rocznicy, ani z celebracją samej nagrody. Wynika ze wspólnego przekonania organizatorów (Zachęty, DB KunstHalle i Instytutu Polskiego w Berlinie), że sztuka polska jest ważna i godna uwagi, a współcześni artyści mają coś istotnego do powiedzenia. Pochodząc z tych samych czy bardzo bliskich sobie pokoleń, prezentują odmienne spojrzenia na problemy społeczne, historię i sposób funkcjonowania w nich sztuki. Bez obaw, często krytycznie wypowiadają się i wobec otoczenia, i wobec własnego środowiska.

Na wystawie znajdą się prace Anny Okrasko, Janka Simona, Piotra Wysockiego, Anny Molskiej, Rafała Jakubowicza, Agnieszki Polskiej i Witka Orskiego, Karola Radziszewskiego, Moniki Sosnowskiej, Elżbiety Jabłońskiej, grupy Azorro, Pawła Althamera, Karoliny Breguły, Tymka Borowskiego, Izy Tarasewicz, Łukasza Jastrubczaka i Konrada Smoleńskiego.

„Common Affaris. Revisiting The Views Award – Contemporary art from Poland”
Deutsche Bank KunstHalle, Instytut Polski w Berlinie
Wystawa będzie pokazywana od 21 lipca do 30 października 2016


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI