Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

14 października 2015 in Kultura by Monika Stachura

Czy Disney nie zepsuje „Gwiezdnych wojen”?

Światowa premiera VII część „Gwiezdnych wojen” obędzie się 10 grudnia 2015. Reżyser J.J.Abrams obiecuje, że saga zachowała dotychczasowy charakter.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

„Przebudzenie mocy” będzie pierwszym odcinkiem kultowej serii po przejęciu praw od Lucasa przez wytwórnię Disneya w 2012. Fani „Gwiezdnych wojen” nie kryją niepokoju, że kolejny odcinek superprodukcji ucierpi na tej zmianie. Tymczasem w wywiadzie dla magazynu „Vanity Fair” reżyser i producent J.J.Abrams uspokaja, że choć studio Lucasfilm należy do Disneya, to na jego czele stoi wciąż ta sama osoba, więc nie ma ryzyka, że „Gwiezdne wojny” stracą swój charakter.

Zdjęcia do „Przebudzenia mocy” budziły od początku olbrzymie zainteresowanie. Pierwszy trailer pojawił się na początku grudnia 2014 i przez pierwszy tydzień miał ponad 70 milionów odsłon. Wśród widzów nie widzów było jednak twórcy „odległej galaktyki”. George Lucas wyznał, że film obejrzy dopiero w całości na dużym erkanie.

Opublikowana w końcu września najnowsza edycja księgi rekordów Guinessa przynosi wiele informacji na temat filmowej sagi. Dowiadujemy się z niej m.in. że kompozytor John Williams jest rekordzistą nominacji do Oscara dla osoby żyjącej (49 nominacji, 5 statuetek) a Jon Jessesen z Norwegii ma największa kolekcję kompletnych zestawów Lego Star Wars – według stanu na 1 stycznia 2015 było to dokładnie 151.428 sztuk, wszystkie w oryginalnych opakowaniach – i 646 figurek Lego.


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI