Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

10 maja 2015 in Kultura by redakcja

Daniel Olbrychski w jury Cannes 2015

Filmy z udziałem Daniela Olbrychskiego kilkakrotnie gościły na festiwalu w Cannes. W tym roku aktor zasiądzie w jury Cinéfondation i Konkursu Filmów Krótkometrażowych.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Olbrychski 2012 by_Piotr Drabik/ Wikimedia Commons

Już za kilka dni, 13 maja 2015 rozpocznie się najsłynniejszy festiwal filmowy na świecie.  W programie 68. edycji festiwalu w Cannes nie ma żadnej polskiej produkcji, ale krajowe kino będzie reprezentował Daniel Olbrychski. Aktor znalazł się w jury Cinéfondation i Konkursu Filmów Krótkometrażowych, któremu przewodniczy mauretański reżyser i producent filmowy, Abderrahmane Sissako. W jury zasiada pięć osób, poza przewodniczącym i polskim aktorem będą to dwie reżyserki: Joana Hadjithomas z Libanu i Rebecca Zlotowski z Francji oraz z belgijska aktorka Cécile de France.

Cinéfondation to kategoria dla etiud filmowych. W tegorocznej, 18. edycji zostanie pokazanych 18 filmów (14 fabuł i 4 animacje) wybranych z 1600 zgłoszeń z całego świata. 3 zwycięzców poznamy 22 maja.

Jurorzy przyznają także Złotą Palmę w Konkursie Filmów Krótkometrażowych. Walczy o nią 9 obrazów. Nagroda główna zostanie wręczona podczas oficjalnej ceremonii zamknięcia 24 maja 2015.


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI