Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Księgarnia Sklep Cyfrowy

13 stycznia 2017 in Kultura, Polecane książki by redakcja

Dobry czas dla kabareciarzy

Jesienna nowość Wydawnictwa Zwierciadło, książka Anny Mieszkowskiej „Mistrzowie kabaretu. Marian Hemar i Fryderyk Járosy” otrzymała głosami jury tytuł „Najlepszej książki historycznej II półrocza 2016 roku” w kategorii „W rolach głównych”. W tej kategorii wyróżniono publikacje, których głównym bohaterem jest konkretny człowiek lub niewielka grupa niezwykłych ludzi, postaci historycznych, tworzących historię lub doświadczonych nią - biografie i wspomnienia.

mockup_mistrzowie_frontWydawałoby się, że o przedwojennym świecie artystycznej Warszawy napisano już wszystko. Podwójna biografia dwóch twórców kabaretowych z czasów II RP udowadnia jednak, że wciąż na rynku książki jest miejsce na rzetelne i ciekawe publikacje przybliżające tę tematykę. Anna Mieszkowska gruntownie przebadała losy swoich bohaterów, Mariana Hemara i Fryderyka Járosy’ego, śledząc recenzje i wspomnienia. Książkę warto też pochwalić za naprawdę bogatą szatę graficzną, oddającą „ducha” tamtej epoki. – uzasadnił wybór Tomasz Leszkowicz, redaktor naczelny Histmag.org.

Zobacz podsumowanie plebiscytu

„Historia zebrana. Konkurs i plebiscyt na najlepszą książkę historyczną” to unikalna inicjatywa na polskim rynku wydawniczym organizowana od 2009 roku.

Celem konkursu i plebiscytu „Historia zebrana” jest wybór najlepszych publikacji historycznych wydanych w języku polskim w poszczególnych latach. Wyboru dokonują internauci w powszechnym głosowaniu oraz specjalne jury, składające się z publicystów historycznych, naukowców i recenzentów książek.

W portalu Histmag.org rozpoczęło się już ostatnie głosowanie jurorów, w którym wybierają oni między publikacjami nagrodzonymi w pierwszym i w drugim półroczu.

Ostateczne wyniki głosowania jurorów poznamy 24 stycznia.

W styczniowej audycji w RDC redaktor naczelny portalu w rozmowie z red. Robertem Łuchniakiem opowiedział o nominowanych publikacjach, w tym o książce „Mistrzowie kabaretu”.

mistrzowie_srodek2


Jak utrzymać wakacyjny nastrój przez całe lato?

Okres urlopowy zaczął się na dobre, choć niestety, rzadko spędzamy całe wakacje na wyjeździe. Przez większą część lata chodzimy do pracy próbując poczuć wakacyjny klimat ...

Recepta na lęk? „Pokochaj swoje serce”

„Życie jest zaskakująco proste, gdy przestajemy je komplikować.” mówi Dagmara Skalska w swojej najnowszej książce „Pokochaj swoje serce” i przedstawia sposób na pokonanie lęku.
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI