Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Księgarnia Sklep Cyfrowy

13 stycznia 2017 in Kultura, Polecane książki by redakcja

Dobry czas dla kabareciarzy

Jesienna nowość Wydawnictwa Zwierciadło, książka Anny Mieszkowskiej „Mistrzowie kabaretu. Marian Hemar i Fryderyk Járosy” otrzymała głosami jury tytuł „Najlepszej książki historycznej II półrocza 2016 roku” w kategorii „W rolach głównych”. W tej kategorii wyróżniono publikacje, których głównym bohaterem jest konkretny człowiek lub niewielka grupa niezwykłych ludzi, postaci historycznych, tworzących historię lub doświadczonych nią - biografie i wspomnienia.

mockup_mistrzowie_frontWydawałoby się, że o przedwojennym świecie artystycznej Warszawy napisano już wszystko. Podwójna biografia dwóch twórców kabaretowych z czasów II RP udowadnia jednak, że wciąż na rynku książki jest miejsce na rzetelne i ciekawe publikacje przybliżające tę tematykę. Anna Mieszkowska gruntownie przebadała losy swoich bohaterów, Mariana Hemara i Fryderyka Járosy’ego, śledząc recenzje i wspomnienia. Książkę warto też pochwalić za naprawdę bogatą szatę graficzną, oddającą „ducha” tamtej epoki. – uzasadnił wybór Tomasz Leszkowicz, redaktor naczelny Histmag.org.

Zobacz podsumowanie plebiscytu

„Historia zebrana. Konkurs i plebiscyt na najlepszą książkę historyczną” to unikalna inicjatywa na polskim rynku wydawniczym organizowana od 2009 roku.

Celem konkursu i plebiscytu „Historia zebrana” jest wybór najlepszych publikacji historycznych wydanych w języku polskim w poszczególnych latach. Wyboru dokonują internauci w powszechnym głosowaniu oraz specjalne jury, składające się z publicystów historycznych, naukowców i recenzentów książek.

W portalu Histmag.org rozpoczęło się już ostatnie głosowanie jurorów, w którym wybierają oni między publikacjami nagrodzonymi w pierwszym i w drugim półroczu.

Ostateczne wyniki głosowania jurorów poznamy 24 stycznia.

W styczniowej audycji w RDC redaktor naczelny portalu w rozmowie z red. Robertem Łuchniakiem opowiedział o nominowanych publikacjach, w tym o książce „Mistrzowie kabaretu”.

mistrzowie_srodek2


Uwaga konkurs! Przywróć młody wygląd na dłużej – wygraj zabieg preparatem Facetem w klinice Estetica Nova!

Atrakcyjna, młodo wyglądająca twarz to pragnienie większości z nas. Szeroki wybór oferty zabiegów anti-aging sprawia, że coraz więcej kobiet korzysta z możliwości niechirurgicznego poprawienia urody, ...

Konkurs z okazji Dnia Matki: Ministerstwo Dobrego Mydła

Każdego dnia, kiedy otwieramy naszą małą pracownię, myślimy nie tylko o tym, co danego dnia mamy do zrobienia, ale i o produktach, które jeszcze nie ...

KONKURS Quiosque „Podziękuj Mamie”

Maj to jeden z najpiękniejszych miesięcy w roku. Wszystko wokół budzi się do życia i rozkwita. W tym czasie jest także wyjątkowe święto - ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI