Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Księgarnia Sklep Cyfrowy

Dokument o kulisach „Zjawy“ z Leonardem DiCaprio

fot. New Regency/Mikkel Zall, mat.pras. National Geographic Channel
3 lutego 2016 in Kultura by redakcja
Film Iñárritu otrzymał aż 12 nominacji do Oscarów. Największe emocje budzi nagroda dla najlepszego aktora pierwszoplanowego. Czy DiCaprio otrzyma wreszcie statuetkę? Dokument z planu filmowego pokazuje, w jak trudnych warunkach powstawała „Zjawa“.

„Nieznany świat: Na planie filmu Zjawa” odsłania kulisy powstania superprodukcji. „Zjawa” to oparta na faktach historia amerykańskiego trapera i awanturnika Hugh Glassa. Film opowiada o samotnej walce z o przeżycie w ekstremalnych warunkach. Mocno zraniony przez niedźwiedzicę Grizzly i pozostawiony przez towarzyszy myśliwych Glass heroicznie zmaga się z nieprzyjazną naturą.

Na planie filmu panowały bardzo trudne warunki, zdjęcia kręcono w Kanadzie i częściowo w Argentynie, Leonardo DiCaprio nazywa swoją rolę największym wyzwaniem zawodowym. Film otrzymał 3 Złote Globy i najwięcej – aż 12 – nominacji do Oscarów 2016. Dokument „Nieznany świat: Na planie filmu Zjawa” towarzyszy aktorom i twórcom w realizacji dramatu. Opowieść poprowadzą reżyser filmu Alejandro González Iñárritu oraz członkowie ekipy, w tym Leonardo DiCaprio.

„Trzeba być szalonym, aby podjąć się realizacji takiego filmu jak ten. Ta cała fizyczność, specyfika tamtych czasów, natura, to wszystko jest naprawdę niesamowite. Zawsze chciałem tego doświadczyć. Pomyślałem więc, że byłoby cudownie spędzić rok w dziczy. Nie wiem, co sobie wtedy wyobrażałem, to było naprawdę szalone, ale ta potrzeba była silniejsza ode mnie. Kolejne sceny kręciliśmy w bardzo odległych lokalizacjach, dojazd i powrót zabierał nam około 40 procent dnia. Były to jednak miejsca niezwykłe i zapierające dech w piersiach, sprawiały wrażenie nietkniętych przez cywilizację”, powiedział Iñárritu.

Przy okazji premiery reżyser nawiązywał w swoich wypowiedziach do kolonizacji kontynentu i losie rdzennych Amerykanów. W swoim dokumencie oddaje im głos  – widzowie dowiedzą się  o tym, jak wydarzenia historyczne przedstawione w „Zjawie” zmieniły na zawsze społeczność indiańską w Ameryce Północnej.

Film„Nieznany świat: Na planie filmu Zjawa”  będzie można obejrzeć na National Geographic Channel. Premiera 5 lutego, o godz. 22:00.


Uwaga konkurs! Przywróć młody wygląd na dłużej – wygraj zabieg preparatem Facetem w klinice Estetica Nova!

Atrakcyjna, młodo wyglądająca twarz to pragnienie większości z nas. Szeroki wybór oferty zabiegów anti-aging sprawia, że coraz więcej kobiet korzysta z możliwości niechirurgicznego poprawienia urody, ...

Konkurs z okazji Dnia Matki: Ministerstwo Dobrego Mydła

Każdego dnia, kiedy otwieramy naszą małą pracownię, myślimy nie tylko o tym, co danego dnia mamy do zrobienia, ale i o produktach, które jeszcze nie ...

KONKURS Quiosque „Podziękuj Mamie”

Maj to jeden z najpiękniejszych miesięcy w roku. Wszystko wokół budzi się do życia i rozkwita. W tym czasie jest także wyjątkowe święto - ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI