Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

fot. New Regency/Mikkel Zall, mat.pras. National Geographic Channel
fot. New Regency/Mikkel Zall, mat.pras. National Geographic Channel
3 lutego 2016 in Kultura by redakcja

Dokument o kulisach „Zjawy“ z Leonardem DiCaprio

Film Iñárritu otrzymał aż 12 nominacji do Oscarów. Największe emocje budzi nagroda dla najlepszego aktora pierwszoplanowego. Czy DiCaprio otrzyma wreszcie statuetkę? Dokument z planu filmowego pokazuje, w jak trudnych warunkach powstawała „Zjawa“.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

„Nieznany świat: Na planie filmu Zjawa” odsłania kulisy powstania superprodukcji. „Zjawa” to oparta na faktach historia amerykańskiego trapera i awanturnika Hugh Glassa. Film opowiada o samotnej walce z o przeżycie w ekstremalnych warunkach. Mocno zraniony przez niedźwiedzicę Grizzly i pozostawiony przez towarzyszy myśliwych Glass heroicznie zmaga się z nieprzyjazną naturą.

Na planie filmu panowały bardzo trudne warunki, zdjęcia kręcono w Kanadzie i częściowo w Argentynie, Leonardo DiCaprio nazywa swoją rolę największym wyzwaniem zawodowym. Film otrzymał 3 Złote Globy i najwięcej – aż 12 – nominacji do Oscarów 2016. Dokument „Nieznany świat: Na planie filmu Zjawa” towarzyszy aktorom i twórcom w realizacji dramatu. Opowieść poprowadzą reżyser filmu Alejandro González Iñárritu oraz członkowie ekipy, w tym Leonardo DiCaprio.

„Trzeba być szalonym, aby podjąć się realizacji takiego filmu jak ten. Ta cała fizyczność, specyfika tamtych czasów, natura, to wszystko jest naprawdę niesamowite. Zawsze chciałem tego doświadczyć. Pomyślałem więc, że byłoby cudownie spędzić rok w dziczy. Nie wiem, co sobie wtedy wyobrażałem, to było naprawdę szalone, ale ta potrzeba była silniejsza ode mnie. Kolejne sceny kręciliśmy w bardzo odległych lokalizacjach, dojazd i powrót zabierał nam około 40 procent dnia. Były to jednak miejsca niezwykłe i zapierające dech w piersiach, sprawiały wrażenie nietkniętych przez cywilizację”, powiedział Iñárritu.

Przy okazji premiery reżyser nawiązywał w swoich wypowiedziach do kolonizacji kontynentu i losie rdzennych Amerykanów. W swoim dokumencie oddaje im głos  – widzowie dowiedzą się  o tym, jak wydarzenia historyczne przedstawione w „Zjawie” zmieniły na zawsze społeczność indiańską w Ameryce Północnej.

Film„Nieznany świat: Na planie filmu Zjawa”  będzie można obejrzeć na National Geographic Channel. Premiera 5 lutego, o godz. 22:00.


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI