Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

12 maja 2014 in Kultura by redakcja

Faktyczny Dom Kultury i Wrzenie Świata w maju

Gałczyńskiego 12 w Warszawie to adres znany nie tylko miłośnikom reportażu. Jakie spotkania odbędą się w Faktycznym Domu Kultury i Wrzeniu Świata w maju?

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

 • PN 12.05, 19:00, FAKTYCZNY DOM KULTURY: Birma: centrum kontra peryferie”. Rozmowa z Michałem Lubiną, autorem książki. Prowadzenie: Katarzyna Wieder.
 • WT 13.05, 19:00, FAKTYCZNY DOM KULTURY: Tu mieszkamy: jestem z Filipin. Jak się u nas czują cudzoziemcy? Rozmowa z Ronaldo Farallesem, Filipińczykiem mieszkającym od 10 lat w Polsce, informatykiem, moderatorem strony www.PinoysInPoland.info. W rozmowie weźmie udział Helena Patzer – antropolożka, doktorantka w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej UW, stypendystka Fundacji Kościuszkowskiej na Uniwersytecie Harvarda. Autorka filmu etnograficznego „Money Tree”. Prowadzenie: Wojciech Tochman. Współpraca: Europejski Fundusz na Rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich.
 •  ŚR 14.05, 19:00, FAKTYCZNY DOM KULTURY:„Katalog miejsc niewidzialnych”. Rozmowa z Katarzyną Zolich o jej projekcie fotograficznym „Katalog miejsc niewidzialnych”. W rozmowie z Autorką udział weźmie Wojciech Wilczyk. Współpraca: Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”.
 •  CZW 15.05, 19:00, FAKTYCZNY DOM KULTURY:„Widziałam”. Rozmowa z Marią Wiernikowską, autorką książki „Widziałam. Opowieści wojenne.” Prowadzenie: Roman Kurkiewicz. Współpraca: Zwierciadło
 •  PN 19.05, 19:00, FAKTYCZNY DOM KULTURY: Antologia 100/XX: temat życia. Spotkanie z autorami reportaży antologii „100/XX”. Anna Ostrzycka, Marek Rymuszko i Wiesław Łuka opowiedzą o tematach swojego życia: zbiorowym morderstwie na polskiej wsi pod koniec lat 70. i o dziewczynce, która swoją energią przenosiła przedmioty. Fragmenty przeczyta Mariusz Szczygieł. Prowadzenie: Remigiusz Grzela. Współpraca: Czarne.
 •  WT 20.05, 19:00, FAKTYCZNY DOM KULTURY: „Zjadłem Marco Polo”. Do reportersko-fotograficznej podróży po Kirgistanie, Tadżykistanie, Afganistanie i Chinach zaprasza Krzysztof Samborski, autor książki: „Zjadłem Marco Polo”. Prowadzenie: Mariusz Szczygieł. Współpraca: Wydawnictwo Bezdroża
 • CZ 22.05, 19:00, FAKTYCZNY DOM KULTURY:„Kontener”. O uchodźcach w Syrii porozmawiamy z Katarzyną Boni (absolwentką Polskiej Szkoły Reportażu) oraz Wojciechem Tochmanem, autorami książki „Kontener”, która rozpoczyna nowy projekt reporterski „ Migracje”. Współpraca: Agora.
 • PN 26.05, 19.00 WRZENIE ŚWIATA: Lektury prof. Hołdy. Spotkanie z Grzegorzem Chlastą, autorem książki „Czterech” o powstaniu Urzędu Ochrony Państwa. W rozmowie udział wezmą Danuta Przywara i prof. Jan Widacki. Prowadzenie: Mikołaj Pietrzak. Współpraca: Stowarzyszenie prof. Hołdy.
 •  WT 27.05, 19.00 FAKTYCZNY DOM KULTURY: Tu mieszkamy: jestem z Mołdawii. Jak się u nas czują cudzoziemcy ? W rozmowie wezmą udział Mołdawianie mieszkający w Polsce oraz dr Jaroslaw Derlicki, antropolog, specjalista d.s kwestii etnicznych Europy Wschodniej, pracownik Instytutu Archeologii i Etnologii PAN. Prowadzenie: Agnieszka Wójcińska. Współpraca: Europejski Fundusz na Rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich
 •  ŚR 28.05 19:00, WRZENIE ŚWIATA: Globalna produkcja odzieży bez wyzysku. Czy jest możliwa globalna produkcja odzieży bez wyzysku? Rozmawiają: Rokeya Rafique i Babul Akhter – działacze pracowniczy z Bangladeszu( goście Kampanii Kupuj Odpowiedzialnie) oraz Joanna Szabuńko z Koalicji Clean Clothes Polska i Tara Scally z Fair Wear Foundation. Prowadzenie: Max Cegielski. Współpraca: Polska Zielona Sieć.
 •  ŚR 28.05,19:00, FAKTYCZNY DOM KULTURY: „Tańczące niedźwiedzie”. Tańczące niedźwiedzie jako metafora ostatnich 25 lat w krajach, które pożegnały komunizm. Rozmowa z Witoldem Szabłowskim o jego najnowszej książce z Albanii, Bułgarii, Polski,Rumunii i Ukrainy. Współpraca: Agora.
 •  CZ 29.05, 19:00, FAKTYCZNY DOM KULTURY: „Długi film o miłości. Powrót na Broad Peak”. Rozmowa z Jackiem Hugo-Baderem o przekraczaniu granic strachu i o jego najnowszej książce. Współpraca: Znak.
 •  CZ 29.05, 19:00, WRZENIE ŚWIAT: doc! talks: Tomasz Tomaszewski.Spotkanie z jednym z najbardziej znanych w świecie polskich fotoreporterów. Tomasz Tomaszewski opowie o swoich fotograficznych inspiracjach, poszukiwaniach a także o tym, czego nie może zabraknąć w dobrze pokazanej historii.  Prowadzenie: Grzegorz Kosmala. Współpraca: doc! Photo magazine.

Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI