Festiwal Frankofonii w Warszawie

Dziś rozpoczął się Miesiąc Frankofonii. Do 31 marca 2016 w Warszawie odbędzie się kilkadziesiąt spotkań artystycznych i edukacyjnych prezentujących kulturę krajów frankofońskich z różnych kontynentów.

reklama

Międzynarodowa Organizacja Frankofonii, której historia rozpoczęła się w 1970 roku w Nigrze, zrzesza 80 krajów położonych na pięciu kontynentach. 57 z nich to kraje członkowskie, w których obowiązuj język francuski, 23 – w tym Polska – to obserwatorzy. Festiwal Frankofonii odbywa się w Polsce po raz trzeci. W tym roku w programie znalazły się koncerty, filmy, spotkania literackie, konferencje oraz projekt kulinarny Smaki Świata. Na uwagę zasługują także wydarzenia muzyczne: Spektakl Piaf the Show, koncert senegalskiego zespołu Mamadou Diouf i Warsaw Music Platform, gdzie muzyka elektroniczna będzie towarzyszyć obejrzymy pokazom młodych projektantów mody. W organizacji tegorocznej odsłony festiwalu biorą udział ambasady i instytuty kultury reprezentujące Francję, Republikę Konga, Grecję, Kanadę, Luksemburg, Maroko, Rumunię, Szwajcarię oraz Walonię-Brukselę.
Na większość spotkań i projekcji wstęp jest wolny. Szczegóły do sprawdzenia w programie Festiwalu Frankofonii 2015 tutaj