Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

fot. Kongres ASSITEJ i Festiwal KORCZAK - Bromba w sieci
22 maja 2014 in Kultura by redakcja

Festiwal Teatrów dla Dzieci i Młodzieży KORCZAK 2014

Elektroniczne zabawki, godziny spędzone przed komputerem, coraz mniej książek, rozmów z dziećmi, uciekanie w wirtualny świat pozbawiony najbliższych, brak wartości edukacyjnych… Czy tak musi wyglądać czas wolny naszych dzieci? Nigdy więcej! Z okazji zbliżającego się dnia matki, zrób prezent sobie i swojemu maluchowi… zabierz dziecko do teatru! Nadchodzący Festiwal Teatrów dla Dzieci i Młodzieży KORCZAK 2014 jest ku temu świetną okazją!

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

W dniach 23- 31 maja Warszawa stanie się stolicą teatrów dla dzieci! Na dzieci i dorosłych czeka prawie 20 tysięcy miejsc na różne wydarzenia!

Każdy z łezką w oku wspomina czasy, kiedy całe popołudnia dzieci spędzały ze swoimi rówieśnikami na świeżym powietrzu, a młodzież chętniej sięgała po interesujące książki. Obecnie staramy się zapewnić naszym dzieciom wszystko, czego tylko zapragną. Staramy zapełnić się ich czas elektronicznymi gadżetami, często zapominając o rozwoju sfery duchowej i artystycznej dziecka. Czas przerwać rutynę i pokazać pociechom nowe emocje, niespotykane w kinie lub przed TV… zabierz dziecko do teatru!

fot. Kongres ASSITEJ i Festiwal KORCZAK - Gra

Teatr młodego widza to magiczny świat, przepełniony muzyką, tańcem, śpiewem, interesującymi dialogami oraz barwną scenografią. To rzeczywistość, która poprzez zabawę kształtuje młodego człowieka i jego wrażliwość artystyczną i kulturową. Boisz się, że Twoje dziecko jest za małe na wizytę w teatrze? Nic podobnego – obecnie teatry oferują już sztuki dla… noworodków! Brzmi nieprawdopodobnie? Festiwal Teatralny KORCZAK proponuje dla najmłodszych program „Ab ovo” – zacząć jaja. Na specjalne spektakle zapraszane są maluszki od 1. roku życia wraz ze swoimi opiekunami. Aktorzy grając światłem, dźwiękiem i scenografią potrafią skupić uwagę najmłodszych przez wiele minut! Zwykłe rzeczy mogą pobudzić wyobraźnię i stają się fascynującą przygodą.

„Tradycyjnym symbolem rozpoczęcia Festiwalu KORCZAK jest „bieg ze złocistym”. Dzieci wraz żółtymi balonikami w dłoniach stają się częścią barwnego pochodu, który rusza z płyty głównej PKiN – ze STREFY DZIECKA, aby przy pomniku patrona Festiwalu dobrego doktora Janusza Korczaka wypuścić je wszystkie w niebo. Dla nas to znak, że Festiwal rozpoczął się na dobre, a Warszawa znowu staje się bijącym sercem teatru młodego widza” – powiedziała Grażyna Karwowska-Winiarek, Dyrektor Kongresu i Festiwalu KORCZAK.

fot. Kongres ASSITEJ i Festiwal KORCZAK - Czuk i Hek

Spektakle lalkowe, gra cieni, teatr tańca, muzyka i śpiew, widowisko multimedialne i interaktywna scenografia – teatr dla dzieci już dawno przestał być miejscem zwykłego recytowania bajek! Młody widz może żywiołowo reagować na swoim fotelu, piszczeć z radości, śmiać się i wchodzić w interakcję z aktorami. To najlepsza recenzja spektaklu dla każdego twórcy teatralnego – oznacza to, że jego przekaz trafił do odbiorcy.

Spektakle pokazywane w ramach Festiwalu KORCZAK to artystyczne doznania dla każdej grupy wiekowej- dla dzieci nieco starszych oraz ich opiekunów, ale także dla osób zajmujących się edukacją teatralną lub po prostu- miłośników sztuki teatralnej – przygotowane są liczne seminaria i warsztaty. Warto przyjrzeć się temu bogatemu repertuarowi zjawisk około teatralnych, gdyż będzie to jedyna okazja, żeby w jednym tygodniu trwania Festiwalu mieć okazję spotkać wielu znamienitych teoretyków i pedagogów.

Dla spragnionych atrakcji na świeżym powietrzu przed głównym wejściem do Pałacu Kultury i Nauki powstanie specjalna Strefa Dziecka, w której odbywać się będą otwarte spektakle, działania muzyczne, a także gry i zabawy. Będzie ona zaprojektowana jako wielki kokon o nieregularnych kształtach, składający się ostrosłupów, rozpięty na specjalnej stalowej kratownicy. Wewnątrz niego przez wszystkie dziewięć festiwalowych dni profesjonalni animatorzy z Polski i świata poprowadzą happeningi i zabawy. Wśród nich spotkamy animatorów z Centrum Nauki Kopernik którzy chętnie objaśnią działanie eksponatu i opowiedzą o zjawiskach naukowych. Pojawi się tu ponad 300 kolorowych kostek ze styropianu z których dzieci wznosić będą zamki, ustawiać labirynt, tworzyć kolorowy świat. Będzie to interaktywny teatralny plac zabaw.

Specjalnej Edycji Festiwalu towarzyszy 18. Światowy Kongres ASSITEJ, który trwać będzie równolegle z Festiwalem KORCZAK w Warszawie. Kongres ASSITEJ to spotkanie najważniejszych przedstawicieli tej organizacji zajmujących się twórczością teatralną dla młodych widzów. Raz na trzy lata ASSITEJ podsumowuje swoje działania na Kongresie, a jego głównym celem wyznaczanie nowych nurtów i kierunków rozwoju dla teatru młodego widza w przyszłości.

Teatr uczy szacunku, skłania często do skupienia, rozwija dziecięce emocje i wrażliwość, a także oswaja z nowymi doznaniami i uczy odpowiednich zachowań. Zobaczenie sztuki to z pewnością najlepszy prezent jaki mama może podarować swojemu dziecku… i sobie!

Więcej informacji na temat Festiwalu KORCZAK


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI