Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

Festiwal Warszawa Singera
Festiwal Warszawa Singera
19 sierpnia 2015 in Kultura by redakcja

Festiwal Warszawa Singera. Wydarzenia towarzyszące

22 sierpnia rozpoczyna się XII edycja festiwalu. W programie liczne koncerty, spektakle, warsztaty.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Warto się przyjrzeć programowi wydarzeń towarzyszących Festiwalowi Warszawa Singera, bo już wkrótce na ulicy Próżnej Daniel Kahn, Anna Rozenfeld, Beata Mintzberg, Etel Szyc i Hanna Kossowska przybliżą warszawiakom kulturę żydowską.

Już w niedzielę 23 sierpnia o godz. 15.00 w restauracji Mercato przy ul Próżnej 7 Beata Mintzberg pokaże tajniki kuchni sefardyjskiej, czyli tradycyjne posiłki Żydów zamieszkujących kraje śródziemnomorskie. Beata Mintzberg przygotowywała szabatowe posiłki dla społeczności skupionej przy reformowanej synagodze Ec Chaim. Na warsztaty, w których goście będą aktywnie uczestniczyć obowiązują zapisy w barze restauracji Mercato 21 i 22 sierpnia w godz. 17.00-20.00.

Dwa dni później, we wtorek 25 sierpnia o godz. 16.30 w tym samym miejscu Etel Szyc i Hanna Kossowska poprowadzą warsztaty „Zapachy i smaki kuchni żydowskiej”. Panie zdradzą tajniki kuchni żydowskiej, podzielą się oryginalnymi przepisami, wytłumaczą zasady koszerności i opowiedzą o świętach żydowskich, jednocześnie przygotowując tradycyjne potrawy przeznaczone do degustacji. Zapisy: w barze restauracji Mercato, 23 i 24 sierpnia w godz. 17.00-20.00.

W środę 26 sierpnia o godz. 16.30 Anna Rozenfeld zaprasza dzieci i młodzież na warsztaty edukacyjno-artystyczne. Warsztaty będą małą krainą jidysz, w której dzieci poznają proste słowa z tego języka, tradycyjne piosenki i wierszyki, pobawią się w kalambury oraz przygotują swój talizman, ozdobiony według własnego pomysłu kamień ze swoim imieniem w jidysz. Anna Rozenfeld jest artystką, badaczką, tłumaczką, dziennikarką, aktorką, nauczycielką i propagatorką języka jidysz, współzałożycielką projektu ייִדיש לעבט (Jidysz żyje). Absolwentka szkół artystycznych w Marburgu, Salzburgu, Wiedniu i Warszawie. Zapisy w barze restauracji Mercato 24 i 25 sierpnia, w godz. 17.00-20.00.

W czwartek 27 sierpnia o godz. 19.00 w restauracji Mercato przy ul. Próżnej 7 znany berliński muzyk i performer Daniel Kahn, założyciel zespołu The Painted Birds oraz Anna Rozenfeld, malarka, aktorka i tłumaczka opowiedzą o języku jidysz w swojej twórczości. Usłyszymy o inspiracjach i o kulturze języka jidysz. – Przytrafiło się to wielu muzykom trzech ostatnich pokoleń, mi także – mówi Daniel Kahn. – Zaangażowałem się w odrodzenie kultury żydowskiej, ponieważ ta muzyka uderzyła mnie w stopniu radykalnym. Zakochałem się w niej, ale nie tylko tej weselnej, jaką najczęściej można usłyszeć, ale muzyce granej na ulicach Nowego Orleanu, w klubach Nowego Jorku i kawiarniach Berlina, gdzie jej wyraźny rytm i dysonanse z łatwością dają się połączyć z jazzem, punkiem, hiphopem i otaczająco to wszystko muzyką folkową. Spotkanie będzie także wyjątkową okazją usłyszenia na żywo rozmowy w języku jidysz.

28 sierpnia o godz. 17.30 także w Restauracji Mercato, ale już w innej części Śródmieścia, bo przy ulicy Pięknej 15 odbędzie się przedstawienie „Przystanek poezja: Aron Cejtlin”. Poezje czytać będą Paulina Lombarowicz, Ernestyna Winnicka i Marcin Błaszak. Aron Cejtlin (1898-1976) ukończył filozofię na Uniwersytecie Warszawskim, a stał się znany za sprawą swojego poematu metafizycznego „Metatron”. Zapisy 26 i 27 sierpnia w godz. 17.00-20.00 w barze restauracji przy ul. Pięknej 15.

Specjalnie z okazji inauguracji XII edycji Festiwalu Singera w delikatesach restauracji Mercato przy ulicy Próżnej 7 powstanie półka z koszernymi produktami włoskimi, poszerzając tym samym ofertę dostępnych w Warszawie produktów koszernych. Mercato to unikalne połączenie włoskiej restauracji i delikatesów z włoskimi produktami w samym centrum Warszawy: Piękna 15 i Próżna 7.


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI